Медична допомога в Україні: як міжнародні організації відновлюють систему охорони здоров'я [ Редагувати ]
Понад 2 тисячі ударів здійснила росія по українських медичних закладах. Це дані від початку повномасштабного вторгнення. З доступом до необхідних ліків та послуг допомагають міжнародні організації. Зокрема, Всесвітня організація охорони здоров'я. Про внесок партнерів в українську медицину розповість Єлизавета Яковлева.
На цих кадрах - наслідки удару росіян по військовому госпіталю в Харкові тиждень тому.
А так російські ракети атакували дитячу лікарню "Охматдит" у Києві торік у липні.
З початку повномасштабного вторгнення, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рф здійснила понад 2 тисячі ударів по медзакладах в Україні.
росія порушує всі можливі норми ведення війни, намагаючись позбавити українців доступу до меддопомоги. Без міжнародної підтримки в таких умовах Україні не обійтися, наголошують в уряді.
Мар'яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України:
У нас понад 12 із половиною мільйонів українців, які потребують гуманітарної допомоги, ми повинні забезпечити безперебійну і потужну презентативність ВООЗ та інших міжнародних організацій і міжнародної спільноти в контексті охорони здоров'я. Покладаємось на вашу підтримку і сподіваємося, що ви будете стояти пліч-о-пліч з Україною.
З такими словами Україна звертається до представників Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка в умовах повномасштабного вторгнення допомагає нам із доправленням ліків, вакцин, закупівлею обладнання та машин "швидкої допомоги". Фахівці ВООЗ почасти вирішують питання медичної евакуації поранених до країн Європи. А ще підтримують Україну на шляху до ЄС.
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоров'я України:
Близько половини того законодавства, яке потрібно адаптувати в рамках інтеграції до Євросоюзу, якраз і напрацьована за допомогою експертів та фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони допомагають нам забезпечити належну реалізацію тих законодавчих засад на практиці. Починаючи з 22-го року близько 123-х тисяч фахівців сфери охорони здоров'я пройшли відповідну підготовку щодо надання психологічної допомоги, знову ж таки, за сприяння ВООЗ.
Водночас навіть в умовах війни Україна не має наміру бути лише отримувачем гуманітарної допомоги з-за кордону. Наша держава - активний учасник міжнародних програм та ініціатив у сфері охорони здоров'я.
Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні:
Забезпечення ментального здоров'я є надзвичайно важливим елементом комплексу заходів реагування та відновлення. І саме Україна стала носієм найбільш потужної та передової практики розв'язання кризових питань і завдань. А наші книги, понад 80%, це українські фахівці, які працюють заради того, аби українська система була незламною і розвивалася.
Україна та ВООЗ - стратегічні партнери, наголошують і представники українського уряду, і фахівці Всесвітньої організації. А тому в умовах постійних ворожих атак по медзакладах, тоді, коли тисячі людей на прифронтових територіях потребують допомоги лікарів, ми не залишаємося сам на сам у будь-яких питаннях сфери охорони здоров'я.