На його уроки їдуть сотні школярів: ветеран вчить дітей виживати [ Редагувати ]
На його уроки з'їжджаються навіть із сусідніх громад. В інноваційній школі у Каневі на Черкащині тактичної медицини, цивільного захисту та протидії дезінформації навчає Роман Кучеренко. Він ветеран російсько-української війни. Набутий досвід передає тут і прагне, щоб учні отримали максимальну користь від занять. На уроці побувала і наша знімальна група.
Біля вас маркер, дивимося на годинник і записуємо.
У школярів урок медицини. Діти вчаться накладати турнікети. І одразу тренуються - один на одному. Усі зосереджені, бо розуміють важливість таких навичок. Викладач - ветеран російсько-української війни.
Він розказує зі свого особистого життя, свій досвід, а так зрозуміліше.
У Романа Кучеренка три вищі освіти. 2014-го пішов боронити країну: воював поблизу Волновахи та Авдіївки, а до цивільного життя повернувся 5 років тому за станом здоров'я.
Подарував мій побратим, з яким ми колись служили, дуже ергономічна.
Аптечки з передової, за натовськими стандартами, пошиті канівськими волонтерами. Учитель-ветеран показує різні засоби, що можуть врятувати життя. Пояснює: тактична медицина - це не формальність. Розповідає учням і про домедичну допомогу, і про дії під час інфарктів, інсультів чи травм очей.
Роман Кучеренко, вчитель предмета "Захист України":
Ми учимо не воювати, а виживати, і це наш номер 1. Людина повинна знати, що для виживання у неї завжди є ресурс, а от як цим ресурсом скористатись, от цьому ми й вчимо.
Дізнаються школярі під час занять і про цивільний захист, протидію дезінформації, а ще опановують пілотування БпЛА.
Необхідне обладнання в освітньому закладі є. Бо саме тут створили осередок вивчення "Захисту України". Уроки відвідує понад шістсот учнів, приїздять і з сусідньої громади. І те, що викладає предмет ветеран російсько-української війни - особлива гордість школи.
Тетяна Борсенко, заступниця директора школи:
Діти бачать, що ветеран, він був на полі бою, взаємодіяв з ворогом. Він своїм прикладом показує дітям, що це не якась казка, що це не підручник і він може передати цей досвід нашим учням.
За оновленою програмою уроки відбуваються раз на місяць - одразу 6 годин.