Іран прагне зустрічі з європейцями перед новим раундом перемовин зі США [ Редагувати ]

Іран запропонував зустріч представникам Великої Британії, Німеччини та Франції, які є учасниками ядерної угоди 2015 року, перед черговим раундом переговорів з США щодо іранської ядерної програми. Про це повідомили чотири дипломатичних джерела, передає агентство Reuters.
Згідно з інформацією, наданою джерелами, Іран запропонував провести зустріч з європейськими партнерами, які є сторонами "ядерної угоди", 2 травня в Римі, однак у разі неможливості цього варіанту, зустріч може відбутися в Тегерані.
"Європейці повинні зрозуміти, що ми прагнемо до нової угоди й готові вжити заходів для обмеження збагачення урану, але нам потрібен час", — зазначили в Ірані.
Зустріч, ймовірно, стосуватиметься механізму скасування санкцій в обмін на зменшення ядерної активності, що є одним із пунктів угоди 2015 року. Іран також бажає обговорити ситуацію з можливим поновленням санкцій ООН, термін дії яких добігає кінця в жовтні цього року.
Минулого місяця, після відновлення переговорів між Тегераном і Вашингтоном, Іран ініціював цю зустріч для визначення подальших кроків і для оцінки позиції європейських країн щодо продовження санкцій. Іран наголошує, що не погодиться на демонтаж своїх збагачувальних центрифуг і скорочення запасів збагаченого урану нижче рівня, узгодженого в угоді 2015 року.
Своєю чергою країни групи E3: Великобританія, Німеччина та Франція - розглядають можливість проведення цієї зустрічі, проте дії залишаються під питанням залежно від того, як розвиватимуться подальші переговори між Іраном і США.
За словами одного з дипломатів, хоча зустріч у Тегерані наразі виключена, представники європейських країн можуть дочекатися наступних кроків у переговорах із Вашингтоном, аби зрозуміти, наскільки Іран готовий до нових умов угоди.
Водночас іранський міністр закордонних справ Аббас Аракчі неодноразово висловлював готовність відвідати Європу для подальших переговорів, підкреслюючи важливість збереження єдиного підходу серед усіх учасників угоди.
Зі свого боку, Сполучені Штати, що вийшли з угоди у 2018 році, не можуть ініціювати механізм відновлення санкцій через Раду Безпеки ООН. У цьому процесі країни групи E3 залишаються ключовими гравцями, здатними ініціювати це питання.
Наразі Іран розглядає можливість тимчасової ядерної угоди з США, перш ніж перейти до остаточного досягнення всебічної угоди.