Тренуються, аби вижити: як прикордонники відпрацьовують навички [ Редагувати ]
Напередодні своє професійне свято відзначили прикордонники України. Вони у складі Сил оборони увесь час виконують бойові завдання на лінії зіткнення. Поки одні нищать ворога на передовій, інші відточують навички ведення бою в тилу, щоб замінити побратимів.
На Волині військовослужбовці комендатури швидкого реагування, які нині перебувають на ротації, вправлялися у стрільбі та вдосконалювали свої вміння надавати домедичну допомогу.
Десантуються з бронемашини та займають бойові позиції. Доки одні тримають кругову оборону, інші евакуйовують пораненого побратима.
Відпрацьовують усі можливі способи порятунку.
Найбільше уваги – тактичній медицині. Бо від цих навичок, кажуть інструктори, залежить життя. Тож прикордонники знову і знову накладають турнікети.
А досвідчені наставники щораз ускладнюють для них завдання.
Роман, інструктор із тактики й тактичної медицини:
Створюємо умови штучного головокруття, тобто легке запаморочення, що може бути при пораненні – він втрачає рівновагу, тоді значно тяжче одягнути турнікет, аніж в стані спокою. Або ж додаємо фізичні навантаження. Хлопці - молодці, вони стараються, кожен хоче покращити свої навички.
Правильне та вчасне надання домедичної допомоги на полі бою не раз рятувало воїнів.
Дмитро, начальник підрозділу:
Дуже важливо, щоб кожна людина вміла накласти турнікет, зупинити кровотечу, перемотати. Один наступив на ворожу міну, відірвало ногу. Замотали відкритий перелом. Коли приїхали в лікарню, лікарі не могли повірити, що ця людина перемотана з позицій.
Це тренування бойового підрозділу Волинського прикордонного загону. Бійці кілька місяців тому повернулися з передової.
Дмитро, начальник підрозділу:
Виконували бойове завдання на Харківському напрямку. За пів року дякуючи Богу, дякуючи нашим хлопцям, дякуючи нашому керівництву, мій підрозділ не втратив жодного. У нас виходить нуль загиблих. Головне - це життя і здоров’я особового складу.
Більшість військовослужбовців має по кілька ротацій на схід. У Богдана їх уже три. На фронті з перших місяців повномасштабного вторгнення. Тепер ділиться досвідом з новобранцями.
Богдан, прикордонник:
Хлопці - вмотивовані, хлопців тягне на стрільбу, тягне на підготовку. Я бачу їхнє заохочення в медицині, у заняттях з медичної підготовки. Це підіймає і наш дух, оскільки я маю знати, з ким я йду в бій, з ким я йду на позицію.
Відпрацьовують прикордонники й навички пересування та ведення бою. А також нові позиції для стрільби.
Данило, інструктор відділу бойової та спеціальної підготовки:
Ми їм даємо загальну схему, ми їм даємо макет, як вони можуть робити. Коли ти знаходишся на війні однакового дня в тебе немає, кожен бій йде абсолютно по різному. Тому їм потрібно відпрацьовувати ці навички, тому ми й проводимо бойове злагодження. Краще вони будуть робити помилки тут, аніж там.
Щойно буде наказ ці бійці вирушать на фронт, щоб замінити побратимів, які нині нищать ворога. А поки гартують свою міць в тилу.