Одещина готується до курортного сезону: за яких умов відкриють нові пляжі [ Редагувати ]
Одещина готується до курортного сезону! Цьогоріч планують, що на морському узбережжі офіційно відкриються вдвічі більше ділянок для відпочинку, ніж минулого року. Але лише за умови виконання певних вимог. Яких саме та як популярні пляжі наразі приводять до ладу у місті Чорноморськ та Одесі - дізнавалися наші кореспонденти.
Курортне місто Чорноморськ. Протягом трьох років пляж тут не працював узагалі. Але нині є шанс, що його офіційно відкриють. Комунальники вже почали просіювати пісок та відновлювати зони відпочинку. Зокрема, й майданчик для людей з інвалідністю, адже до моря приїдуть і поранені захисники.
Дмитро Кришмар, заступник начальника КП "Міське управління житлово-комунального господарства":
Також у нас буде ще тут спуск і тут ми будемо ставити трап, яким можна дістатися прямо до води. На нашому підприємстві є ще дві коляски-амфібії - люди з інвалідністю можуть пересісти на цю коляску і можуть покупатися в морі.
На відміну від Одеси, у Чорноморську в воді немає хвилеломів. А отже, зростає ризик потрапляння до зони купання плавучих мін. Тому рятувальники на вишках ретельно стежать за морською гладдю. Невдовзі тут встановлять додаткові вежі та відновлять гучномовне сповіщення на випадок надзвичайних ситуацій.
Станіслав Мельошин, начальник рятувально-водолазної служби м. Чорноморськ:
Протягом всього робочого часу на кожному посту будуть знаходитися матроси, які будуть спостерігати, вони будуть змінюватися, але постійно на всіх постах будуть присутні рятувальники, які будуть дивитися за акваторією.
Кипить робота і в Одесі! Підприємці, які орендують пляжі, приводять до ладу кафе та ресторани, комунальники ремонтують ділянки для людей з інклюзіями, рятувальники встановлюють у морі буї, що позначають відведену для купання зону, та патрулюють узбережжя.
Олексій Лаптєв, начальник рятувальної станції Київського району м. Одеса:
Після кожної шахедної атаки ми повністю моніторимо узбережжя щодо вибухонебезпечних предметів, уламків "Шахедів", мін і так далі. І протягом всього дня проводиться ця робота: реагуємо на повітряні тривоги, намагаємося прибрати людей з пляжу та супроводимо їх в укриття.
Саме наявність укриття - одна з головних вимог для офіційного відкриття пляжу. Сховище має бути розташоване на відстані не більше трьохсот метрів від узбережжя. Підприємці вже встановлюють ось такі мобільні споруди або облаштовують укриття в паркінгах найближчих новобудов.
Ярослав Богаченко, начальник відділу управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міськради:
На теперішній час визначено близько дванадцяти локацій бомбосховищ по всій території узбережжя від пляжу "Ланжерон" до мису Великий Фонтан, також вже муніципальними службами проводяться заходи щодо очищення дна та обстеження акваторії від сторонніх предметів. Усі підготовчі роботи для цього ведуться.
Що стосується антимінних сіток, які раніше натягували вздовж пляжів, то цього року їх встановлення не вимагатимуть. Практика показала, що Одесу від мін і так добре захищають хвилеломи, а ось сітки надто швидко псуються.
Олексій Лаптєв, начальник рятувальної станції Київського району м. Одеса:
Вони ефективні тиждень максимум! А потім перекручуються і стоять уже просто як перешкода. Плюс люди, які плавають, можуть заплутатися в цих сітках, тобто це ще й небезпечно.
Загалом на Одещині бажання офіційно працювати виявили господарі понад сорока ділянок на морському узбережжі - вдвічі більше, ніж минулого року. Остаточне рішення про відкриття того чи іншого пляжу ухвалить голова обласної адміністрації на підставі комісійного обстеження. Поки що триває підготовка.
Олександр Харлов, перший заступник голови Одеської ОВА:
Я хотів би звернути особливо увагу, що немає граничної дати, до якої підприємці або балансоутримувачі мають право звернутися до комісії. Комісія буде діяти на постійній основі і будь-який охочий, навіть якщо це буде в черні, чи в липні, чи в серпні поточного року - пляж може бути обстежений.
Утім, варто пам’ятати й про загрозу забруднення акваторії мазутом, який потрапив у море внаслідок аварії російських танкерів наприкінці минулого року. Поки стан морської води у нормі, але науковці попереджають: можливо, з підвищенням її температури, нафтопродукти, які осіли на дні, почнуть спливати. І одразу ж заспокоюють.
Віктор Коморін, в. о. директора НДУ "Український науковий центр екології моря":
Але це не буде так, що пляма підніметься на поверхню і буде мігрувати, ні: це буде поступове вивільнення, невеликими такими порціями і вплив на морське середовище, ну, сподіваємось, що буде, скажімо так, незначний в порівнянні з тим, як це було, наприклад, у січні. Щобільше, як це було в Криму, наприклад.
Що ж стосується популярних серед туристів морських курортів Затока та Кароліно-Бугаз, то як і у попередні роки, у зв’язку з російською агресією та високим рівнем загрози для життя людей, ці ділянки будуть закриті для відпочинку.