Минздрав хочет проверить интернет-аптеки [ Редагувати ]
Обережними варто бути не лише з їжею, але й з ліками. У цьому на власному досвіді переконалася киянка Євгенія Лосєва. Препарат для нормалізації мікрофлори кишковика своєму восьмимісячному синові жінка купила через інтернет. Але після його застосування, дитині довелося викликати швидку. Подробиці у Геннадія Стамбули.
Восьмимісячному Михайлику лікарі прописали молочну кислоту. Препарат привезли додому. Мама харчову добавку спробувала сама, і лише потім - дала дитині. Температура - за 38-м, відсутність апетиту, слабкість. Батьки перелякалися і одразу викликали швидку. Опіки у малюка зійшли тільки на п'ятий день. Євгенія каже, - після цього жаху інтернет-аптеки - обходитиме здалеку. У Держлікінспекції говорять - віртуальні аптеки можуть працювати лише на базі стаціонарних - із вказаною точною адресою та ліцензією на торгівлю дозволеними ліками. Тоді є можливість перевірити заклад. Але попередити про це - за 10 днів.
Експерти пояснюють - в інтернет-аптеках навіть не вимагають рецепту лікаря та продають підробні препарати.
Віктор Сердюк, керівник Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів:
- Это вакханалия. продается все подряд, продается бесконтрольно. Какой процент контрафакта, ну, наверное, 90% при полном отсуствии контроля.
Віктор Сердюк додає: відповідальність за продаж неякісних препаратів потрібно посилити і взагалі - заборонити реалізацію ліків через інтернет. Адже дія сумнівних медикаментів - непередбачувана, а знайти винних в їхньому продажі - вкрай важко.
Геннадій Стамбула, Володимир Самченко, Новини, телеканал Інтер.