Біженці із зони АТО масово прибувають до Дніпропетровська [ Редагувати ]
Біженці із зони АТО вже масово прибувають до Дніпропетровська. Лише за вихідні - сто шістдесят людей. У місті створили координаційний центр, щоб якнайшвидше їх розселити.
Як він працює, бачила наша знімальна група.
Уже кілька днів цей гуртожиток на центральному проспекті Дніпропетровська нагадує вулик. Сюди постійно прибувають біженці з Донецької та Луганської областей. Звідси їх відправляють в місця нового проживання - в квартири, будинки, дачі, і навіть дитячі табори. У черзі на реєстрацію вони готові сидіти годинами - йти більше нікуди.
Тут і пенсіонери, і молоді пари з дітьми, і студенти - всі втекли від війни. Розгублені, доведені до відчаю і - смертельно налякані. Від інтерв'ю багато хто відмовляється.
Катерина, біженка з Донецька:
- У будь-який момент можуть викрасти, забрати машину. Мої друзі, вони потрапляли в полон, їх били. Деякі з них досі в полоні. Страх - це насамперед. Страх за дитину, що мотивувало зібрати речі і виїхати.
Люди прибувають щогодини. Після реєстрації очікують своєї черги на розселення і працевлаштування.
Вадим Шебанов, співробітник Дніпропетровської обласної адміністрації:
- Є громадські роботи, які оплачуються. Є центр зайнятості, який просто пропонує роботу. Важке питання - це медицина. Навіть щоб дитину в дитячий сад потроїти, потрібно, щоб була медична довідка. А хто її видасть?
Щоб відрізнити тих, хто дійсно потребує допомоги, від охочих поживитися, у центрі ретельно перевіряють особу кожного.
Тетяна Зимовська, волонтер координаційного центру допомоги мешканцям Донецької і Луганської областей:
- Якщо у нас є якісь сумніви, ми передаємо інформацію цієї людини, яку відразу ж перевіряють компетентні органи.
У центрі волонтери вирішують не тільки фінансові чи соціальні проблеми - але й допомагають впоратися зі стресом.
Своє життя біженці немов починають заново. Розгублені навіть найактивніші. ТомУ психологи тут чергують постійно.
Тетяна Кахіані, психолог:
- Хочеться плакати, потрібно виплакатися, поістерити. Тобто людина повинна прожити те, які умови він пережив. Тобто цю біль він повинен відпустити! У когось це може тривати десятиліттями.
Біженців цей координаційний центр приймає цілодобово. Так само охоче тут приймають і допомогу від дніпропетровців. Усіх, хто готовий розмістити у себе переселенців або допомогти їм із роботою, одягом та їжею, тут чекають 24 години на добу.
Наталія Грищенко. Євген Коденцов. ТК "Інтер", Дніпропетровськ.