На Закарпатті соцслужби займуться сім'єю матері-алкоголіка [ Редагувати ]

На Закарпатті рідна мати утримує дочку-інваліда в нелюдських умовах. Про ситуацію в родині давно знало все село. Проте, соцслужби і чиновники зацікавилися проблемною сім'єю тільки після появи в інтернеті шокуючих фото. Докладніше розкажуть наші кореспонденти із Закарпаття.
Ці шокуючі фото на сторінці у соцмережі Олена виклала після того, як відвідала хвору родичку. У будинку - розруха і антисанітарія! Дочку-інваліда рідна мати вкладає спати ... ось на цій напіврозваленій печі! А всю її пенсію - пропиває.
"Вона була дуже брудна, немита, голодна. Я скільки там не була - їсти не було зварено. Води нема, білизни нема, піч не робить", - говорить Олена Луца, родичка жінки-інваліда.
У цьому старому будинку в селі Келечин Міжгірського району і живуть мати з дочкою-інвалідом. Господиня нам не зраділа.
Усі звинувачення на свою адресу жінка заперечує. Каже: житлові умови - як у всіх в селі. Поліпшити їх - не має за що, роботу тут не знайти, а на заробітки виїхати не може - через хвору доньку. Так, мовляв, і виживають на тисячу гривень пенсії по інвалідності.
"І банани, все купую. Вона тепер мало їсть, вона здорова. - Кажуть, що ви алкоголем зловживаєте? - А хто алкоголь не вип'є?! П'яною ніхто не знайшов на вулиці", - виправдовується Тетяна Бенчак, мати Наталії.
Тетяна виводить дочку на вулицю. Наташі - 34. Інвалідом стала у вісімнадцять років. Проблеми з психікою. Жінка абсолютно безпорадна: не готує, не прибирає, без сторонньої допомоги навіть з дому не виходить.
"Вона не говорить ні з ким, вона замкнулася в собі. Візьме їсти, але ручки так сяк… маленько ручки у неї стоять, вони не може нічого узяти", - говорить Тетяна Григорівна, хрещена Наталії Бенчак.
Село невелике, і про проблеми Бенчак - знають усі. Однак влада зацікавилися родиною лише після публікації шокуючих знімків. У районі навіть створили спеціальну комісію.
"Доручено і сільській раді питання, які вона повинна вирішити. Лікарня своє повинна вирішити. Санепідемстанція - своє. Ну, і інші соціальні працівники, які отримали завдання. - Чому соціальні служби раніше не дивилися? - Ні, такого не може бути, щоб не дивилися.
Ця жінка давно вже є під наглядом, просто зараз виникло таке питання", - говорить Василь Маркович, в.о. голови Міжгірської райдержадміністрації.
Комісія, правда, поки що не вирішила, що робити з жінкою-інвалідом і матір'ю-п'яницею. Адже лікувати і допомагати потрібно обом.