У Львові створили реабілітаційний центр для тварин [ Редагувати ]
У Львові створили перший і єдиний в Україні реабілітаційний центр для диких тварин та птахів. Зокрема, рідкісних та червонокнижних. Центром опікуються благодійники, держава гроші не виділяє. Яких саме тварин лікують та на що вони хворіють - дивимось далі .
Львів, 2013. На вулицях міста юнаки із Криму пропонують перехожим сфотографуватися із червонокнижними птахами. Документів на них у "бізнесменів" немає. Як і умов для належного утримання.
"Це просто не умови, це - знущання, це можна розцінювати, як умови які - жорстоке поводження з тваринами".
Рідкісних пернатих правоохоронці із зоозахисниками забрали. Помістили їх у дитячому екологічно-натуралістичному центрі. Бо приручені. На волю не випустиш - не виживуть. Спершу - просто доглядали. Потім виникла ідея створити перший у країні реабілітаційний центр для диких птахів та тварин.
"Вирішили створити їм умови для того, щоб їх реабілітувати. І на перспективу їх розводити, залучити закордонних фахівців і щоб у неволі розводити птахів з подальшим випуском в природу", - розповідає зоозахисник Павло Гордієнко.
Нині тут на реабілітації 30 птахів та тварин. Є лисиці, рідкісні орли та сови.
"Йди, дай лапу. Ну дай лапу. Ти бачиш, що м'яса нема в руках і ти тому не підходиш".
Більшість тутешніх диких тварин забрали у недбалих господарів. Звідки їх взяв - зазвичай замовчують.
"Привозять, власне, тих тварин і птахів, які тим чи іншим шляхом потрапили до людей. Вони розуміють, що вони не можуть дати їм раду", - каже директор львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Для деяких вихованців цей центр стане довічною домівкою. Усе через отримані у минулому травми.
"Переломи лап, переломи крил. Вони вже більше літати не можуть. В нас було кілька вдалих випадків, коли вдавалося крило зростити, але ця птаха все одно не виживе в природі і вони залишені живуть тут", - розповідає лікар ветеринарної медицини Андрій Курач.
Грошей від держави на порятунок своїх вихованців зоозахисники не отримують. Допомагають небайдужі люди. Незабаром центр матиме кілька нових вольєрів.