На Буковині школярі з лютого хворіють на коклюш [ Редагувати ]
На Буковині - раптовий спалах Коклюшу. У селі Бузовиця вже кілька місяців школярі масово хворіють на сильний судомний кашель. Їхні батьки переконані: лікарі знали про епідемію, але мовчали, щоб не сіяти паніку. Відтак, на лікарняному ліжку опинилася третина усіх учнів. І кінець навчального року тепер під загрозою зриву. Наша знімальна група побувала в цьому селі.
Масово хворіти у Бузовиці діти почали ще у лютому. Температура, нежить та судорожний кашель. З такими симптомами злягло одразу з десяток школярів. У родині Оксани Шишковської захворіло двоє синів та донька.
"В дочки доходило до рвоти. Вона виходила і рвала. Після сильного нападу кашлю вона рвала", - розповідає жителька села Бузовиця Оксана Шишковська.
Згодом почали хворіти й інші діти. В основному - школярі молодших класів. Батьки звернулись до сімейного лікаря. Та він заспокоїв: у дітей звичайна ГРВІ. Виписав ліки. Та ті не допомагали. Тоді батьки поїхали в область робити аналізи. Так недуга і підтвердилась.
"Наші місцеві ставлять: дитина не хвора, а з Чернівців кажуть, що підозра на кашлюк. Кого вони покривають, я не знаю. Але це є просто халатність".
Про недугу дізнались в районі і таки оголосили карантин. Щоправда, лише наприкінці квітня, коли в школу не прийшла третина учнів.
"Лікарі казали, шо якби у вас був кашлюк, була би вже смертність. Всі чекають смертності дитини, виходить, що так".
Районний лікар виправдовується: карантин не оголошували, бо потреби не було. Та й достеменно про хворобу сільські лікарі не знали.
"Кашлюк протікає спочатку як любе ГРВІ і тому, стільки років не було. Можливо, в деякій мірі лікарі, насторога була знижена, що має бути кашлю", - каже головний лікар "Центру первинної санітарної допомоги" Дмитро Дмитрук.
"Якби в березні чи в лютому, коли виявлений був перший випадок захворювання, був призупинений навчально-виховний процес на тих 14 днів, ми б не допустили такого масового захворювання", - запевняє начальник управління освіти Кельменецької РДА Любов Мартинюк.
Зараз дітям вже легше, однак до школи ходять одиниці. Батьки бояться повторного захворювання і не випускають дітей на вулицю. А от сімейному лікарю, який замовчав про факти масової недуги, дали догану. Він і далі працює в сільському ФАПі.