В Києві відкрилася виставка "Новий рік за сто років" [ Редагувати ]

У столиці відкрилась історико-гастрономічна виставка "Новий рік за сто років". Що показують відвідувачам, про це далі у сюжеті.
Саме порося було головною окрасою святкового столу тисяча дев'ятисотого року. Вважалося символом Василя Великого єпископа Кесарії. Навіть тогочасні новорічні листівки були із зображенням поросят. Тоді святкували з розмахом, та з часом все змінилося.
"Був великий період, коли новий рік не справляли, радянська влада вважала його буржуазним святом. Але у 1935 році новий рік було реабілітовано", - сказала Зоя Звіняцковська, куратор проекту.
Минали роки, з'являлися нові звичаї і традиції. Та одне, кажуть організатори проекту, лишилося незмінним.
"Відношення киян до Нового року. Вони вважали це свято з одного боку родинним. Завжди був родинний стіл. Меморісти будь-якого року згадують родинні столи, за якими вони сиділи. І разом з тим, це завжди було публічне свято", - сказала Зоя Звіняцковська, куратор проекту.
Ідея цієї новорічної виставки виникла давно.
"Ми думали ще рік тому назад зробити проект, який розкаже про історію Нового року. Але тоді якось не наважились. А де ми візьмемо старі фотографії, а в кого ми спитаємо? А це дуже багато роботи. Цього разу ми вирішили не відкладати", - сказав Ярослава Гресь, співорганізатор проекту.
І все вийшло. Навіть вдалося зібрати рідкісну колекцію українських дідів морозів минулих років. Обличчя фігурок робили з пап'є-маше і розфарбовували вручну. Саме тому ви не знайдете двох дідів морозів з однаковим лицем. Є серед експонатів особливо цінні.
"Дійсно колекційна річ. Найстаріший, найважливіший експонат нашої колекції. Його було надано колекціонеркою дідів морозів Катериною ковпак. Це 50 роки, Харків", - сказала Зоя Звіняцковська, куратор проекту.
Вже цими вихідними виставка відкриється для відвідувачів. Щогодини під бій курантів гості зможуть підняти келих шампанського і зустріти Новий рік.