Українські журналісти допомагають центру дитячої кардіохірургії [ Редагувати ]

Найбільшому в Україні дитячому центру кардіохірургії - необхідне операційне обладнання на мільйони гривень. Допомогти вирішили журналісти - створили збірку власної поезії, а вторговані від продажу гроші - віддають кардіо-центру. У нашій редакції вже є такий примірник.
У реанімації Центру дитячої кардіології та кардіохірургії - одразу троє маленьких пацієнтів, які щойно народилися. Лікарі пояснюють - зазвичай таких немовлят сюди доправляють по одному на день. Малюки чекають надскладних операцій - з обов'язковим надрізом серця. Їх у цьому центрі проводять по дванадцять щодня.
"У нас есть гигантские проблемы с тяжелым оборудованием - это МРТ, КТ и ангеограф. Поломался бронхоскоп перинатальный - надо его починить, не хватает инструментария, и порой венодержатель не держит - это действительно большая проблема", - скаржиться Володимир Жовнір, головний лікар, доктор медичних наук.
Лікування в Центрі - безплатне. Тутешні маленькі пацієнти - з різних куточків України. Кожна операційна тут працює - у дві зміни. Медики кажуть - інструмент швидко зношується. На оновлення всього необхідного потрібно два мільйони гривень.
"Один иглодержатель, который нужен для того что бы хирург смог зашить корональные сосуды новорожденному - он может стоить так навскидку - до 500 евро", - говорить Володимир Жовнір, головний лікар, доктор медичних наук.
Журналісти різних ЗМІ вже не вперше об'єднуються, аби допомогти маленьким сердечкам битися. Цього разу вирішили пустити друком свою аматорську поезію. У цій збірці - твори двадцяти шести авторів. Придбати її можна в самому центрі або через Інтернет.
"Під моїм постом людина пише коментар, я хочу придбати дану книгу, далі - ми з'єднуємося з людиною, людина опачує 250 гривень на рахунок кардіоцентру, скрін відправляє на спеціальну електронну пошту з даними для відправки книги, все. Якщо ми продамо тисячу таких книг - то ми врятуємо не одну тисячу життів і це не на один рік", - розповідає Марта Левченко, волонтер, керівник БФ "Я майбутнє України".
Активісти запевняють - придбати таку книгу - справа шляхетна. Адже на полиці вона щодня нагадуватиме - про ще одне добре діло.
"Аби мами не жебракували - ту валюту для іноземних клінік, ми маємо робити все для того, аби якісна медицина була в нас в нашій країні, аби наші діти мали шанс бути здоровими", - говорить Марта Левченко, волонтер, керівник БФ "Я майбутнє України".