Світ зустрічає Новий рік [ Редагувати ]
Новий рік вже зустріли в Австралії та Азії. В Америці лише готуються. Доки свято тільки наближається до України розкажемо, як його зустрічають у різних куточках світу.
Одними з перших на планеті Новий Рік зустрічають новозеландці. Опівночі за місцевим часом фейерверки вибухнули на головній башті Окленда Скай Тауер. Її висота 328 метрів. Прикрашають вежу понад три тисячі ліхтариків, на обладнання витратили 14 кілометрів кабеля. Світлове шоу можна спостерігати з різних точок міста.
А в Австралії салюти заборонили по всій країні через пожежі. Вогонь намагаються загасити два місяці, поки температура б'є рекорди. Виняток на феєрверки зробили лише для Сіднея, там кульмінація свята традиційно відбулася біля затоки та оперного театру. Це попри те, що понад 250 тисяч жителів підписали петицію до уряду з вимогою заборнити фейерверк, а зекономлені кошти виплатити вогнеборцям.
"Це міг бути перший рік без масштабних видовищ. Нехай би зробили паузу і відновили традицію вже у наступному році".
У цьому році на новий рік залишаються вільними 20% яхт у нашому клубі, хоча зазвичай на початок грудня усе вже заброньовано. Тобто бажаючих святкувати цьогоріч менше
Як зустріти свята безпечно напередодні нового року розповідали волонтери у Парижі. За статистикою, майже 90% французів вживають алкоголь у ніч 31 грудня. Активісти організації з безпеки дорожнього руху пропонували перехожим відчути себе п'яним на дорозі. Ефект імітували спеціальні окуляри. Кампанія нагадала французам, що у нетверезому стані небезпечно гуляти вулицями, а тим паче сідати за кермо.
"Одного разу я вже зробив помилку, потрапив у аварію, мало не загинув. Тому для мене ця проблема актуальна", - говорить Габріель, парижанин.
"Моє рішення - не вживати алкоголь узагалі. Я більше не в цій компанії, тому можу допомогти друзям дістатися додому після вечірки", - говорить Кау.
Америка Новий рік зустрічає останньою. У Нью-Йорку на Таймс Сквер за порядком стежать поліцейські. Біля ялинки тривають останні приготування. Востаннє перевірили кришталеву кулю, що відраховує секунди до півночі. Протестували і запуск конфетті. За цим спостерігали тисячі містян. Загалом до опівночі на головній площі Нью-Йорка очікують понад мільйон гостей.