У Європі з'явиться нова держава [ Редагувати ]

Керівництво Республіки Сербської найближчим часом запропонує угоду про мирний поділ Боснії та Герцеговини. Про це заявив президент Республіки Сербської Мілорад Додик.
За його словами, спочатку необхідно уточнити політичні компетенції, пов'язані з суб'єктами, а також зберегти модель функціонування економіки та адаптувати її до моделі мирного розмежування.
Боснія та Герцеговина - парламентська республіка, до складу якої входять Федерація Боснії та Герцеговини, Республіка Сербська та округ Брчко.
Генеральна асамблея ООН 23 травня ухвалила резолюцію про геноцид у Сребрениці, яка передбачає проголошення 11 липня Міжнародного дня пам'яті про геноцид у Сребрениці. За резолюцію проголосували 84 країни, проти 19, утрималися 68.
11 липня 1995 року в Сребрениці майже 8 тис. мусульман були вбиті сербами при спробі втекти з міста. Міжнародний трибунал 2007 року визнав дії сербів геноцидом.
Сребрениця - невелике шахтарське місто на сході Боснії та Герцеговини. За переписом населення 1991 року, у ньому мешкало 5,7 тис. людей, зокрема "бошняків" (слов'яни-мусульмани) - 3,6 тис. (63,92%), сербів - 1,6 тис. (28,40%).
Коли у квітні 1992 року Боснія та Герцеговина вийшла зі складу Югославії, місцеві серби в односторонньому порядку проголосили незалежну Республіку Сербську, Сребрениця стала анклавом з переважно мусульманським населенням на її території.
6 липня 1995 року війська Республіки Сербської почали наступ на Сребреницю, 11 липня вони увійшли до міста.