Китай посадив космічний апарат "Чан'є-6" на зворотному боці Місяця (відео) [ Редагувати ]

Посадковий та злітний модуль китайського зонда "Чан'є-6" успішно сів на зворотному боці Місяця у рамках місії зі збирання ґрунту, повідомило Китайське національне космічне управління (CNSA).
Космічний апарат був запущений на початку травня з космодрому Веньчан на південному китайському острові Хайнань. Рано-вранці 2 червня він здійснив посадку у кратері Аполлон, який знаходиться у басейні Південний полюс - Ейткен на темному боці Місяця.
Після посадки "Чан'е-6" має впродовж двох днів зібрати зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Як зазначає "Сіньхуа", для захоплення проб апарат вагою понад вісім тонн оснащений буром та роботизованою рукою.
У разі успіху Китай стане першою країною, яка отримала зразки зі зворотного боку Місяця. Очікується, що місія триватиме 53 дні.
Автоматична космічна станція "Чан'е-6" складається з орбітального, посадкового, злітного та модулів, що повертається. На борту посадкового модуля знаходяться наукові прилади з Франції, Італії та Європейського космічного агентства, а на борту орбітального модуля - невеликий супутник із Пакистану.
росія влітку 2023 року вперше за майже 50 років запустила ракету з автоматичною станцією "Луна-25", яка мала сісти на поверхні супутника. Однак станція розбилася, зіткнувшись з поверхнею Місяця.
Нагадаємо, NASA відклало запуск на Місяць місії Artemis 1.