Китай запустив зонд для збирання ґрунту на зворотному боці Місяця [ Редагувати ]

У Китаї провели успішний запуск ракети-носія з зондом "Чан'е-6", який вперше в історії має зібрати зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця та доставити їх на Землю.
Ракета "Чанчжен-5 Y8" стартувала о 17:27 за пекінським часом (12:27 за київським часом) з космодрому Веньчан на південному китайському острові Хайнань.
China has launched the world’s first space mission to collect rock samples from the far side of the moon. pic.twitter.com/FaOEK08SeN
— South China Morning Post (@SCMPNews) May 3, 2024
Автоматична космічна станція "Чан'е-6" складається з орбітального, посадкового, злітного та модулів, що повертається. На борту посадкового модуля знаходяться наукові прилади з Франції, Італії та Європейського космічного агентства, а на борту орбітального модуля - невеликий супутник із Пакистану.
На початку червня китайський апарат вагою понад вісім тонн має сісти у кратері Аполлон, який знаходиться у басейні Південний полюс - Ейткен на темному боці Місяця. Потім зонд збере два кілограми ґрунту за допомогою бурової установки та роботизованого ковша та доставить їх на Землю для аналізу. Очікується, що місія триватиме 53 дні.
У разі успіху Китай стане першою країною, яка отримала зразки зі зворотного боку Місяця, пише Reuters.
росія влітку 2023 року вперше за майже 50 років запустила ракету з автоматичною станцією "Луна-25", яка мала сісти на поверхні супутника. Однак станція розбилася, зіткнувшись з поверхнею Місяця.
Нагадаємо, NASA відклало запуск на Місяць місії Artemis 1.