У Києві відбувся Міжнародний конгрес з військової медицини та ментального здоровʼя [ Редагувати ]
Про виклики, які стоять перед сучасною медициною, говорили у Києві на Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоровʼя. На заході була моя колега Ярина Марків. Далі її матеріал.
Медична інформаційна система має з'явитися у військових частинах України до кінця року. Таке завдання Володимир Зеленський поставив перед Міністерством оборони та Генеральним штабом. Маршрут кожного, хто потребує медичної допомоги, повинен бути прозорим і зрозумілим, наголосив Президент на Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров'я.
Володимир Зеленський, Президент України:
Йдеться про створення єдиного медичного простору, де кожен фахівець знає і виконує свою роль. Мова, зокрема, про ефективне використання ресурсів, постачання аптечок і турнікетів відповідної якості, постачання мобільних госпіталів, бути уважнішими до поранених, до тих, хто повернувся з російського пекла. Мова про механізми реінтеграції звільнених з полону бійців.
Усе, що можна оцифрувати, має бути в цифрі. А в систему реабілітації військовослужбовців обов'язково слід внести ментальне відновлення - і для бійців, і для їхніх родин. На цьому наголосила Перша леді.
Олена Зеленська, Перша леді України:
Мобілізація однієї родини означає мобілізацію всієї сім'ї. Тому так важливо в цьому ланцюжку підтримки не втрачати родини. Важливо, щоби члени родини володіли також навичками самодопомоги і знали, як підтримати близьку людину, яка захищає зараз їх на фронті.
Кожен український військовик повинен володіти навичками само- та взаємодопомоги. А тому потрібно розробити єдині стандарти підготовки бійців із тактичної медицини. За словами міністра оборони, уже невдовзі в Україні запрацює спеціальна лабораторія, де визначатимуть якість турнікетів.
Рустем Умєров, міністр оборони України:
Це дозволить гарантувати високу якість та надійність цих критично важливих засобів. Ми впровадимо модульну модель для медпунктів 1-го та 2-го рівня з чітко визначеними штатами, табелями й формулярами. Це дасть змогу швидко розгортати медпункти в польових умовах, забезпечуючи необхідний рівень медичної допомоги в будь-якій ситуації.
В умовах постійного розширення Збройних Сил України треба, щоб і кваліфікованого медперсоналу теж побільшало. Окрім цього, ще й медпрепаратів, обладнання, медичного транспорту. Також військовим медикам украй потрібні РЕБи для захисту від ворожих дронів - особливо під час евакуації поранених. Усе це зараз серед найголовніших викликів сучасної військової медицини.
Олександр Данилюк, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони України:
Від наявності кваліфікованого навченого персоналу залежить якість та вчасність надання медичної допомоги всім, хто її потребує. У першу чергу це стосується поранених та травмованих на полі бою. Також це наші військовослужбовці, які мають захворювання, загострення хронічних захворювань, яких також потрібно лікувати й повертати до строю.
Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони України:
У нас є дуже багато речей, які ми зараз нормативно продовжуємо врегульовувати. Мова йде про обсяг домедичної допомоги, обсяг догоспітальної допомоги. Вони всі зараз розкладаються Міністерством оборони разом з іншими секторами. Є медична служба разом з міністром охорони здоров'я. Саме для того, щоб розкласти всі етапи чітко. Хто на якому етапі, що має робити, що має вміти. Власне, де стрілець, санітар, де бойовий медик.
Нам є куди рухатися та що розвивати, наголошують учасники Міжнародного конгресу. І перші кроки вже зроблено просто під час форуму. Президент України підписав указ, яким дозволяє присвоювати первинне офіцерське звання лікарям, які не проходили підготовку на військовій кафедрі.