В Одесі ветерани займаються фридайвінгом в морі [ Редагувати ]
В Одесі ветерани підкорюють морську глибину - займаються фридайвінгом. Цей вид спорту передбачає занурювання у воду із затримкою дихання. На думку фахівців, це сприятиме фізичній, а головне - психологічній реабілітації учасників бойових дій. На одному з перших тренувань побували й наші кореспонденти.
На заняття з фридайвінгу ветерани російсько-української війни та їхні рідні збираються на березі моря. Спочатку розминають легені. Під час такої гімнастики тренер показує, як правильно дихати, щоб максимально збагатити організм киснем: як тут кажуть: провентилювати себе. Вдих обов'язково робити животом, видих - ротом.
Олег Литвиненко, батько зниклого безвісти військовослужбовця:
Треба вправи знати, як воно правильно робиться, щоб повітря набиралося рівномірно - і в животі, і груддю. Це дуже корисно. Енергії додається. Це чудово, дуже чудово!
І це важливо, адже фридайвінг - це занурення із затримкою дихання. Тренер - сам колишній морпіх - пояснює хлопцям: щоби контролювати повітря в легенях, треба максимально розслабити всі м'язи, визначити в собі напруження, яке заважає - і ось це якраз дуже корисно для психологічної реабілітації.
Денис Калюка, ветеран російсько-української війни, тренер:
Саме так і в побуті! Навчившись тут це робити, у звичайному житті, відчувши напругу, людина так само може відразу визначити, що її турбує! А коли ти вже визначив проблему - ти можеш її купірувати та розібратися з нею, ось і все.
І побратими швидко намотують на вус!
Олексій вже вдруге на тренуванні. На фронт пішов добровольцем у перші дні повномасштабного вторгнення. Воював на Авдіївському напрямку, пів року тому демобілізувався після важкої контузії. Зараз проходить реабілітацію, після фридайвінгу відразу відчув полегшення.
Олексій, ветеран російсько-української війни:
Уже бачите: я з вами балакаю, посміхаюсь, а приїхав який, ви бачили: приїхав замкнутий. З часом ми хочемо, коли вже затримуєш дихання, оці всі справи... Занурювання в нас буде. Тож, може, з часом якісь будемо і перлини діставати, ха-ха-ха, будемо займатися, як-то кажуть, це корали, перлини...
Повноцінно занурюватися сьогодні завадила прохолодна вода у морі - лише плюс тринадцять градусів. Тому заняття продовжують на березі. Хлопці затримують дихання, поступово збільшуючи навантаження, і таким чином налаштовують свій організм до нових викликів.
Денис Калюка, ветеран російсько-української війни, тренер:
В організмі вмикаються компенсаторні механізми, які розподіляють кров, яка переносить кисень, і відтак у нас стає його більше, покращується проникність мембран, через які потрапляє кисень, і все це починає потроху змінюватись.
Організували навчання з фридайвінгу одеські волонтери, які опікуються справами ветеранів. Кажуть, досвід показує, що така активна реабілітація у складі групи дає найкращі результати.
Микола Сторожук, заступник голови ГО Veterans Hub ODESA:
Основна ціль - це показати хлопцям, що вони потрібні суспільству, що вони будуть разом з іншими колегами відбудовувати нашу Україну, в тому числі заходити в органи державної влади, тому що вони цього гідні, і вони за це воювали.
Найближчим часом тренування проходитимуть вже в басейні, і там будуть відпрацьовувати складніші вправи. Тож до занять волонтери закликають усіх охочих ветеранів.