Яхтинг як терапія: як допомагають ветеранам і дружинам воїнів у Києві [ Редагувати ]
У Києві яхтсмени допомагають ветеранам російсько-української війни, дружинам військовослужбовців та переселенцям відновити ментальне здоров'я та адаптуватися до мирного життя. Вода, сонце та фізичні навантаження. Про терапевтичний ефект яхтингу - наш наступний сюжет.
Олег навчає підопічних, як підготувати яхту до сходження на воду. Сьогодні у тренера винятково жіноча команда. Їхні чоловіки боронять країну. Чоловік Аліни на фронті з березня 22-го. Вирішила спробувати яхтинг, аби хоча б трохи відволіктися від переживань за коханого.
Аліна Малежик, учасниця курсу з адаптивного яхтингу:
Це такі прям були неочікувані відчуття, так, я думала, що перемикнуся в оточенні жінок, які не просто мене розуміють, а і переживають дуже подібний досвід, хтось навіть гірший, але виявилося, що оці нові знання, якісь нові нейронні зв'язки, усі ці терміни дуже відволікає і надихає. Це своєрідна медитація на воді, але з цікавинкою.
З початку літа на адаптивних тренуваннях з яхтингу побували десятки ветеранів. А також ті, хто зазнав фізичних чи ментальних травм від війни. Автор курсу каже: до яхтсменів-початківців ставиться не з позиції жалю чи співчуття. Його метод - це нові спортивні виклики.
Ігор Ятлук, тренер з адаптивного яхтингу:
Сьогодні у нас дівчата виходять перший раз на воду на наших човнах. Сьогодні гарний вітер, гарна погода, і вони будуть перший раз практикувати ходити на цих човнах самостійно, бо раніше вони ходили з кимось, з інструктором, а зараз вони це будуть робити самостійно.
Вода, вітер плюс фізичні навантаження. Ця формула здатна творити дива - переконані організатори курсу з адаптивного яхтингу. Досвід показує: весь негатив відходить, а нав'язливі думки взагалі зникають.
Наталія Тищук, керівник благодійного проєкту з адаптивного яхтингу:
Хлопці, дівчата зазначають, що в них значно знизився рівень тривожності, що до них повертається впевненість в собі, відновлюється сон, приходить спокій, ті, хто ходять більш менш постійно, дуже радіють тому, що опанували таку нову справу, і планують продовжувати цим займатися.
Нове хобі по-справжньому врятувало - розповідає Октябрина Лісовська. Вона теж дружина військовослужбовця. Він зараз на одному з найгарячіших напрямків.
Мій чоловік зараз під Покровськом.
Тренування на воді навіть подарували мрію - здобути нову професію яхтового капітана.
Октябрина Лісовська, учасниця курсу з адаптивного яхтингу:
Якби не сила вітру і цей проєкт, я взагалі не знаю, що було б зі мною, наприклад, і з багатьма моїми колежанками, тому що рівень депресії настільки вже великий, що завжди тяжко вирулювати, навіть якщо в тебе є психотерапевт, а тут коли ти на воді зі своєю спільнотою, взагалі ти перестаєш про це думати, і ти єдине про що думаєш, це як втриматися на човні.
Якщо терапевтичний ефект такий потужний і якщо так багато зацікавлених, проєкт треба продовжувати - переконані організатори. Щоби підтримати якомога більше українців. А згодом імовірно й підготувати до участі у міжнародних змаганнях з яхтингу.