Понад 100 прикордонників Львівського загону стали донорами крові [ Редагувати ]
У Львові організували акцію з донації крові. У ній взяли участь прикордонники сьомого Карпатського загону, серед них - ті, хто боронив країну на лінії зіткнення. Вони сподіваються, що їхній приклад візьмуть і цивільні, і представники інших силових структур.
У Львівському центрі служби крові черга. Бійці сьомого прикордонного Карпатського загону прийшли, щоб допомогти своїм побратимам на фронті.
Сергій Скрипнюк, військовослужбовець 7-го прикордонного Карпатського загону:
Поранених велика кількість. І всім потрібна кров. Неважливо, яка в тебе кров - поширена-непоширена, поранення отримують абсолютно всі і допомога потрібна абсолютно всім.
Сергій став донором увісімнадцяте. Після початку повномасштабного вторгнення вступив у лави прикордонного загону, брав участь у бойових діях. Армієць згадує, як донорська кров врятувала життя його побратиму на полі бою.
Сергій Скрипнюк, військовослужбовець 7-го прикордонного Карпатського загону:
Був у нас поранений, мав травматичну ампутацію нижньої кінцівки. На жаль. Так само йому допомагали, вливали кров, стабілізували його. Якби не було певного резерву і цивільних, військових, які постійно донатять свою кров, його б кінець був менш життєрадісний.
Тепер побратим Сергія відновився і продовжує захищати Україну. А от Віталій усвідомив важливість донації крові під час битви за Бахмут. Зі своїм підрозділом він обороняв місто до останнього.
Віталій, військовослужбовець 7-го прикордонного Карпатського загону:
Напевно, всі люди чули, що таке Бахмут, жорстокі бої, кровопролитні бої. Так, дійсно, дуже багато побратимів, я це все бачив, я це все розумію. Це дуже важливо, щоб люди здавали кров.
Віталій має другу негативну групу. Саме така зустрічається рідше, але є найбільш потрібною, кажуть у Центрі служби крові. Більшість зібраної крові передають у стабілізаційні пункти Сил оборони.
Осипа Городиська, лікар-трансфузіолог:
В нас є запити для війни, і ми кожні два тижні, в основному резусні групи крові, відправляємо в Харків або в Дніпропетровськ, де в нас є замовлення.
Кров прийшла здати й Ірина. На службі вона ще з 2019 року. Стала прикордонницею як і її чоловік - Герой України Роман Гах. Разом вони охороняли терени Луганщини. У перші дні повномасштабного вторгнення в бою з окупантами Роман дістав тяжкі поранення, несумісні з життям. Попри втрату чоловіка, Ірина вирішила продовжити свою службу.
- Кулачок розпустили, руку розслабили. І час від часу легенько працюємо кулаком. Якби ви відчули якісь зміни, то відразу, будь ласка, добре? - Добре.
Ірина Гах, військовослужбовиця 7-го прикордонного Карпатського загону:
Я вважаю, що кожен, хто здає наразі кров, - це ми даємо можливість, шанс тим хлопцям, які зараз знаходяться на східних ділянках і захищають нас. Тобто якусь краплинку, якийсь свій внесок ми робимо звідси.
Усього здати кров пораненим військовослужбовцям зголосилися понад 100 прикордонників.