У Миколаєві майстри перетворюють підбиті у боях авто на багі для ЗСУ [ Редагувати ]
Одна з головних складових фронту - логістика. Зокрема, пересування по лінії фронту. Все має бути швидко та надійно.
Миколаївські автомайстри ремонтують підбиті у боях автівки та перетворюють їх на багі для військовослужбовців. Вже понад 70 таких машин вони передали на фронт. У роботі ще 20. Як реанімують розбиті автівки з передової - бачила наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Це машина після прильоту, він був зліва, від лівої сторони взагалі нічого не залишилося, вся була пошматована, військові нам її відали й попросили зробити для них багі.
На початку повномасштабної війни Ігор Казьмін ремонтував техніку військовослужбовцям. Улітку 2022 року зʼявилася ідея переробляти цивільні авто на багі.
Ігор Казьмін, власник автомайстерні:
Ми до цього допомагали хлопцям із 80 бригади, ремонтували їхню техніку, бронетехніку, звичайну. Хлопці потім переїхали, і хотілося якось допомагати, якось захищати нашу Батьківщину. Позичив гроші, зробили першу машину на ці гроші. Точніше моя дружина приїхала з Польщі, привезла гроші, я їх у неї забрав і зробив першу машину на ці гроші.
До рук майстрів машини потрапляють часто зовсім розбиті. Чоловіки перетворюють їх на швидкісні багі.
Владислав, автомайстер:
Можна поставити на верх прожектор для вилову "Шахедів", кулемет для задавлювання ворога або зробити як медевак - довжина кузова дозволяє. У нас було замовлення від медиків, вони казали, яка їм треба довжина, ось тут потрібно було зробити кріплення під ноші.
У команді Ігоря працює семеро умільців. Щоб переробити одну автівку потрібно близько півтора місяця роботи.
Владислав, автомайстер:
Спочатку зрізається все, що було, тобто двері, дах, скло, багажник, потім наварюється рама, а на цю раму наварюються листи металу, потім машина вже тестується, дивимося, що там по двигуну, по електриці, і вже фінальна підготовка і віддача автомобіля.
Багі на фронті використовують з різною метою. Ігор розповідає: зробили вже понад 70 таких машин.
Ігор Казьмін, власник автомайстерні:
Звертаються військові, ми постійно спілкуємося із 3 штурмовою бригадою, з "Азовом", так хлопці вже навчилися їх використовувати, із 93 бригадою "Холодний Яр", із нашими морпіхами із 36 бригади, у нас є зворотний зв'язок, постійно конструкція змінюється, модифікується.
Майстри саме починають роботу над автівкою, яку доправили з передової після численних аварій. Тож їздити нею вже небезпечно. Для того, щоби з машини вийшла швидкісна багі, потрібно близько 250 тисяч гривень.
Владислав, автомайстер:
Вона вся згнила, салон не тримається на рамі. Цю машину можна використовувати як машину, але це вже небезпечно. Військові це розуміли, побачили нас, чим ми займаємося, дали нам такого донора, і він ідеально підходить. Все знімемо, і буде така сама машина, як ми бачили. Наша багі набагато швидше, ніж ця машина, вона ліфтована - вище, колеса більше, вона має більшу прохідність.
Гроші на ремонт майстри вкладають свої, допомагають і благодійники та самі військовики. Часом люди віддають власний транспорт на переробку для армії. Нещодавно таку автівку пригнали із Чехії.
Ігор Казьмін, власник автомайстерні:
Це одна з них, це субару. До нас приїхали хлопці, привезли цю машину. Сенатор Чехії - це його особиста машина, і він особисто привіз її сюди до нас, щоб ми переробили її на багі для "Азову".
На фронті багі допомагають воякам забирати поранених, переміщувати боєприпаси, а також вивозити бійців на позиції.