Виробництво українських дронів: чим ЗСУ нищать ворога [ Редагувати ]
Україна створила й успішно випробовує 4 види нових ракет. Днями про це заявив президент Володимир Зеленський. Нагадаю, це вже не перша заява очільника держави щодо ракетного озброєння. Раніше були повідомлення і про успішне випробування балістики власного виробництва. За повідомленням міністра оборони Умєрова, цьогоріч Україна виробила сотню ракет. Зокрема і для протикорабельного комплексу "Нептун".
Збільшуються і темпи виробництва артилерії. За словами Зеленського, до 20 одиниць на місяць. Більше про виробництво озброєння в Україні, зокрема одного з головних напрямків - дронів, в матеріалі Ніни Коломієць.
Розвідувальний безпілотник "Лелека" допомагає прикордонникам тримати Вовчанський напрямок.
А це вже за допомогою вітчизняного безпілотного авіакомплексу "Фурія" бійці проводять розвідку і коригують вогонь артилерії на Курщині.
Олександр, командир екіпажу окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:
"Пташка" зроблена добре, вона вертається додому сама.
А для цього велетня, якого українські конструктори назвали "Вампіром", росіяни придумали свою назву "Баба Яга". Бо один лише звук двигунів ударного безпілотника наводить жах.
Позивний "Донбас", військовослужбовець ЗСУ:
Це протитанкові міни, це малі осколкові авіабомби, теж українського виробництва.
За тисячу днів повномасштабної війни Україна зробила прорив у створенні та використанні безпілотників на фронті, ставши одним із найбільших виробників цього виду озброєння у світі.
Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій:
За 1000 днів ми зробили революцію з точки зору не лише використання дронів та задуму, як їх можна використовувати. Компаній створюють компоненти, деталі, двигуни, окремі елементи того обладнання, котре в результаті збирається, і коли ми говоримо про кількість пристроїв, це насправді сотні одиниць, сотні одиниць, навіть понад тисячу різноманітних дронів, варіацій існують в Україні.
Дрони в Україні в умовах війни виробляють і на спеціалізованих підприємствах, і силами інженерів-аматорів.
Волонтери руху підтримки Закарпатських військовослужбовців об’єдналися рік тому, щоб забезпечувати наших захисників безпілотниками.
Володимир Суран, координатор ГО "Рух підтримки Закарпатських військовослужбовців", керівник проєкту "РІЙ":
Ми отримуємо запити від бригад. Ми розподілили роботу на тих, хто збирає раму, корпус, змонтувати двигуни, у такому вигляді воно потім передається іншому спеціалісту, інженеру, який проводить пайку, і він вже може запрограмувати, протестувати дрон в режимі комп’ютера, і потім ці дрони проходять обліт.
Ілля за фахом інженер-авіабудівник. Свій перший дрон зібрав рік тому. Каже, тепер за день з нуля може створити з десяток безпілотників. Показує нам найцікавіші зразки.
Ілля – інженер:
Це в нас трофейні російські дрони, які хлопці посадили або банально знайшли десь. З них робимо один справний, українізуємо його, і він їде назад.
А ось нова розробка.
Ілля – інженер:
Це мисливець на дрони, тобто тут є в нас дробовик знизу, він у повітрі шукає цілі, це розвідувальні дрони й "Мавіки", і може його збити. Це в нас дрон 10 дюймів під систему скиду, тобто дрон-бомбер.
Звільнений у запас Сергій добре знає потребу в дронах на фронті. Поки що працює в тилу, збирає міни для бомберів.
Сергій – волонтер:
Ось це міна, яка надрукована на 3D-принтері, складається вона з 2-х частин. Друк даної міни виходить 14 годин: десь 9 годин тіло друкується та 5 годин хвіст.
Кожен безпілотник у небі – це передовсім врятовані життя наших захисників. Військовослужбовці кажуть: найчастіше той, хто має перевагу у повітрі, виграє бій.
Єгор Фірсов, військовослужбовець ЗСУ:
Відсотків 70 усіх уражень зараз здійснюють безпосередньо дрони, можливо, навіть 80, тобто 70-80% з усіх видів зброї, дрони займають першу сходинку, вже давним-давно вони обігнали навіть артилерійські системи, навіть ще рік тому, а ось дрони маневрові вважаються високоточною зброєю.
От саме зараз по лінії фронту, ось тільки там по нашому напрямку, наприклад, Торецько-Покровському напрямку, в цю секунду, уявіть собі, в цю секунду в повітрі висять сотні дронів.
Що таке українські безпілотники – вже добре знають і глибоко в росії. На цих кадрах палає воєнна база в Єйську. Ударні дрони влучили у склад, де зберігалися сотні "Шахедів".
У Брянській області безпілотники поцілили в артилерійський склад площею три з половиною квадратних кілометри. Вирви було помітно навіть із космосу!
Анатолій Храпчинський, заступник Генерального директора компанії з виробництва засобів РЕБ:
Жодна країна світу не могла запропонувати дрон, який би міг би літати на відстані до 300 км і наносити удари по території російської федерації, жодна не могла запропонувати розвідувальний дрон, який би там, наприклад, міг бути малопомітний для засобів протиповітряної оборони, бути стійким до засобів радіоелектронної боротьби, при цьому виконувати розвідку там на глибині до 1000 км всередині території ворога.
Українськими технологіями активно цікавляться західні виробники. Наші інженери у перспективі прагнуть створювати спільні виробництва. Щоб навіть після війни наші розробки, працювали на економіку України.
РАХУНОК І КАРТА ДЛЯ ДОНАТІВ
Збори на запчастини для комплектування дронів та все необхідне захисникам за актуальними запитами, які отримує "Рух підтримки Закарпатських військових".
Долучайтеся! Разом переможемо!
ГО РПЗВ - УЖГОРОД
Код отримувача: 44782263
Рахунок отримувача: UA453052990000026003023605891
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Картка: 4246001030438224