У Кропивницькому працює штаб для переселенців з Херсонщини [ Редагувати ]
У Кропивницькому для вимушених переселенців з Херсонщини вже два місяці працює гуманітарний штаб "Вільні разом". Це спільний проєкт трьох громад Херсонської області.
Реалізують його у регіонах, де живе найбільше вимушених переселенців.
На Кіровоградщині оселилися щонайменше дев'ять тисяч жителів Херсонщини. Яку допомогу отримують та чого потребують - далі в нашому сюжеті.
Пані Людмила прийшла до центру допомоги херсонцям у Кропивницькому. Тут роздають гуманітарні пакунки. Сімдесятивосьмирічна жінка досі зі сльозами згадує, як довелося покинути рідний дім.
Людмила Проц, вимушена переселенка з Херсонщини:
Дочка, зять, онука з сім'єю, з дівчинкою, та онук з родиною. Вже два роки тут, додому хочеться.
Щодня до центру для вимушених переселенців з Херсонщини приходять з пів сотні людей. У кожного - своя історія.
Вимушена переселенка з Херсонщини:
Приїхали чому, бо територія була окупована, і я була впевнена, що мене будуть схиляти до співпраці, і мені довелось забрати чоловіка і маму, і виїхати не знати куди, чому в Кропивницький, бо зупинились в Запоріжжі, попали під обстріл, і наступна зупинка була у Кропивницькому, ми переночували, і вже тут третій рік.
Анатолій Бабіч, вимушений переселенець з Херсона:
У перший день війни вивіз жінку з дитиною сюди, в мене теща тут, в Кіровоградській області, і пішов воювати, відвоював і прийшов, влаштувався на роботу, пенсію оформив, зараз працюю.
Центр допомоги херсонцям у Кропивницькому працює два місяці. Тут можна отримати гуманітарну, соціальну, психологічну та юридичну підтримку.
Наталя Зелемська, працівниця Центру допомоги херсонцям "Вільні разом":
Різні люди звертаються, хто приходить і плаче, записуємо людські потреби, потім по можливості те, що ми можемо допомогти, хтось питає, чи є телевізор, тому що хочеться бачити, що у світі робиться, хтось одяг питає, комусь юридична потрібна допомога.
Пані Наталя і сама вимушена переселенка. Нині від її рідного будинку в Бериславі на Херсонщині лише стіни. Тому як ніхто розуміє турботи й потреби людей, що звертаються в центр.
Наталя Зелемська, працівниця Центру допомоги херсонцям "Вільні разом":
Ми виїхали у квітні 22-го, тому що у нас була внучка півтора року, і була ситуація SOS, не було ні ліків, ні продуктів, і коли ми виїхали в Кривий Ріг, і зайшли там в магазин, це були сльози. З власного досвіду, я кажу, ми виїхали у квітні, це були речі зимові, тобто треба було речі всім, одягнутися, перевдягнутися, згребти себе до купи найперше.
Такі центри відкриваються в областях, де найбільше вимушених переселенців з Херсонщини.
Сергій Коновалов, працівник Центру допомоги херсонцям "Вільні разом":
Центри працюють уже в Кривому Розі, працюють в Києві, працюють в Дніпрі, Миколаєві, ми п'ятий центр, який відкрили, звичайно потрібна людям допомога, іще більш спілкування, іще більш підтримка моральна, ви самі бачили, приходять люди, в якому вони стані. Одні запитують продуктовий набір, іншим потрібна ковдра, чи постільна білизна, чи якась медтехніка, ліки, от у цьому напрямку ми зараз активно працюємо.
У центрі також облаштували кімнату для наймолодших. Щоб за потреби батьки могли прийти з дітьми.