В Ужгороді в центрі нейрохірургії та неврології встановили сонячну станцію [ Редагувати ]
Безперебійно працювати під час відключень світла зможе ще один медзаклад на Закарпатті. У центрі нейрохірургії встановили потужну сонячну станцію. Майже сотня панелей генерує електрику. У реалізації проєкту допомагали закордонні партнери з Франції. Репортаж Мар'яни Мартин.
Центр нейрохірургії та неврології в Ужгороді. Медики проводили хірургічне втручання на головному мозку. Аж раптом...
На щастя, у лікарні встановлений потужний генератор. Тож за 2 хвилини лікарі продовжили операцію. Для безперебійного живлення у медзакладі встановили гібридну сонячну електростанцію. Днями її ввели у експлуатацію.
Андрій Смоланка, директор КНП "Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології":
Для забезпечення безперебійної роботи закладу, це перша мета, враховуючи ситуацію, яка є з відключенням світла, з атаками на енергоструктуру, а друга мета - звичайно на майбутнє навіть, це з метою економії коштів на комунальні послуги, які зростають, ці суми оплати зростають кожний рік.
На даху лікарні розміщені сонячні панелі. У щитовій - інвертори та потужні батареї.
Ярослав Дзяк, інженер "ЕКО-вольт":
2 інвектори по 40 кв, які працюють у паралель. І 2 стійки акумуляторів. Потужністю 60 кв, в загальному 120 кв місткості. Також є 120 кв акумулятори, які при аварійному чи в якісь ситуації вимкнення будуть забезпечувати нам лікарню.
Забезпечити медзаклад альтернативними джерелами енергетики вдалося за підтримки благодійного фонду "Комітет медичної допомоги в Закарпатті" та французької організації "Електрики без кордонів". Закордонні партнери особисто перевірили, як працює сонячна електростанція.
Жерар Орен, експерт місії міжнародної організації "Електрики без кордонів":
Ми задоволені якістю роботи. Система працює і все встановлено добре. Попереду ще буде підключення. І ми маємо програму, де можемо моніторити якість напруги. Зазвичай, наша організація підтримує, коли виникає проблема з природними катаклізмами. Але сьогодні допомагаємо Україні долати наслідки війни.
Гібридна сонячна установка поєднує мережеву та автономну станції, може накопичувати енергію в акумуляторах. Система дає змогу медикам спокійно працювати навіть під час відключень світла.
Катерина Ірха, речниця БФ "Комітет медичної допомоги в Закарпатті":
Те, що ми вже перевірили і побачили, це те, що ці станції працюють і, наприклад, коли ми перебували в Міжгірській лікарні, то заклад навіть не помітив, що були 2 коротких вимкнення електроенергії, тому що сонячна генерація це компенсувала і це видно лише на моніторах в онлайн-застосунку.
У Центрі нейрохірургії та неврології щодня проводять складні оперативні втручання. Тут є стаціонар та поліклінічний корпус. У закладі на реабілітації перебувають поранені бійці. Це не перша лікарня, де благодійники встановили альтернативні джерела живлення в рамках проєкту. Електростанції вже працюють на Львівщині, Рівненщині та Франківщині.