"Одного літа в Україні": у Львові відбулася прем'єра документального фільму [ Редагувати ]
З мирних Штатів на поле бою в Україні. 2022-го так вирішили бійці Міжнародного легіону Головного управління розвідки. Якою є наша війна через призму захисників-іноземців, взялися з'ясувати українські документалісти. Стрічка "Одного літа в Україні" - тримісячний шлях бійця від злагодження до самих боїв. Прем'єра відбулася в одному зі львівських кінотеатрів. Репортаж Романа Гавриліва.
Показати війну росії проти України очима іноземців у лавах Сил оборони. Така ідея виникла в команди документалістів "Вавилон’13".
Три історії бійців Міжнародного легіону ГУР - в основі документальної стрічки "Одного літа в Україні". Але це не просто історичні кадри, а долі реальних людей, які приїхали в Україну заради боротьби проти рашистів.
Володимир Тихий, головний режисер фільму "Одного літа в Україні":
У нас здебільшого знімають кіно саме про передову, про наслідки бойових дій, а тут у нас три місяці літа - злагодження, підготовка хлопців і вихід бойовий, звісно, із фіналом, вагомою частиною фільму.
У залі і самі герої фільму. Обличчя командира Мюррея зі штату Вашингтон глядачі впізнають за постером. На його шиї - тату: "Нехай щастить, не вмирай". Так жартують десантники США. Серед них був і Мюррей під час війни в Афганістані.
Мюррей, герой фільму, боєць Міжнародного легіону ГУР МО:
Бойові дії в Україні набагато, набагато важчі, ніж те, що я бачив в Афганістані. Смерть і бої там були для мене чимось на кшталт букваря, але в Україні - це зовсім інша річ.
Уже два з половиною роки Мюррей захищає Україну. Бився за Бахмут. Його побратим на ім’я Волдо у 2022 теж приєднався до Міжнародного легіону. На відміну від Мюррея, ніколи не був у війську. Але ще зі школи стежив за російською агресією в Криму і на сході України.
Волдо, герой фільму, боєць Міжнародного легіону ГУР МО:
Мене надихали українці задовго до 2022 року. І я знав, що хочу робити щось інше у своєму житті, ніж просто працювати на будівництві чи бути вдома. Я не почував би себе повноцінною людиною за таких умов. Краще ввійти в історію, ніж просто спостерігати, як вона змінюється.
Співрежисерка Анастасія Тиха розповідає: знайти героїв для стрічки серед легіонерів було для команди надскладно. Не всі з міркувань безпеки могли показати своє обличчя на камеру.
Анастасія Тиха, співрежисерка фільму "Одного літа в Україні":
Ми просто намагалися знайомитися з усіма, з якомога більшою кількістю людей. Ми брали невеликі двадцятихвилинні інтерв’ю, щоб зрозуміти, хто є хто насправді.
Понад місяць документалісти знімали весь необхідний матеріал. Після завершення у бою загинув один з героїв фільму за позивним "Поет". Готову картину присвятили зокрема і йому.
Анастасія Тиха, співрежисерка фільму "Одного літа в Україні":
Разом із ним полягло ще троє прекрасних людей. Усі вони приїхали з різних країн, у тому числі з Америки також. Це був важкий момент.
Зараз продюсери ведуть перемови з американськими стримінговими платформами. А в прокаті на екранах українських кінотеатрів "Одного літа в Україні" буде два тижні. За кошти з реалізації творці планують придбати 100 FPV-дронів для легіонерів із фільму.