Пліч-о-пліч із Херсонщиною: черкаські волонтери відбудовують деокуповані села [ Редагувати ]
Черкащина з Херсонщиною пліч-о-пліч. В межах національного проєкту тилові регіони продовжують допомагати у відбудові звільнених територій. Черкаська область взяла шефство над кількома населеними пунктами на Херсонщині. Чим вдалося допомогти - дивіться.
Директорка школи пані Надія проводить нас в укриття навчального закладу села Іванівка на Херсонщині. У ньому можуть розміститися всі учасники навчального процесу.
Поміщається сто діток, і працівники, вчителі, місця вистачає, умови створені.
У сховищі саме триває урок.
За підтримки благодійників, у модульному укритті є все необхідне. Приміщення освітлене, тут тепло, є інтернет і навіть 3Д-принтер. Та, за словами педагогів, школярі найбільше раділи не техніці:
Людмила, координаторка цифрового освітнього центру:
З травня почали роботу онлайн, а з червня місяця, коли завезено було все обладнання і необхідне, щоб діти мали можливість зустрітись і поспілкуватись, це не передати словами. Емоції, коли в них були перші зустрічі наживо, вони тут обнімались.
Окрім укриття, у селі вже відбудували і частину школи. З нового навчального року в змішаному форматі тепер навчаються 62 учні. Сюди привозять дітей ще й з навколишніх сіл.
З лівого берега прибула, оселились у сусідньому селі, велике бажання було навчатись у школі.
Над Іванівкою та ще двома населеними пунктами Херсонщини Черкаська область шефствує в рамках національного проєкту "Пліч-о-пліч". Спершу тут відновлювали житлові будинки, але, на прохання селян, взялися і за розбомблену школу.
Ігор Табурець, керівник Черкаської ОВА:
Жахлива картина, яка нас тоді спіткала, в тому числі й школа, яка вщент була зруйнована, це дійсно сліди рашистської політики, бо вони руйнують все живе, а згодом, можемо сказати, що вже 80 будинків тільки в Іванівці вже відновлено.
У сусіднє село Нововоронцовка з Черкащини теж почали возити допомогу одразу після звільнення регіону. А тепер місцева громада закарбує ці дружні стосунки двох регіонів ще й історично - проспект Суворова у селі перейменували на Черкаський.
Найкращі друзі пізнаються в біді.
Така підтримка не лише повертає життя у звільнені населені пункти, а й підкреслює особливу рису українців - не залишати одне одного напризволяще.