Херсон під обстрілами: як укриття стали центром безпеки й підтримки [ Редагувати ]
Херсон і населені пункти області перебувають під щоденним прицілом ворога. Російські війська атакують артилерією, дронами та авіабомбами цивільне населення. Але багато людей залишаються там, продовжують жити та працювати. Для безпеки херсонців громадські організації спільно з міською владою ремонтують та переоблаштовують укриття. Усе бачила наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Постійно, звичайно, як тривога така серйозна, то ми біжимо один за одним гуськом і ховаємося тут.
Щойно пролунала повітряна тривога у Херсоні, місцева жителька Олександра спустилася до найближчого укриття. Вони у місті відкриті цілодобово.
Олександра, місцева жителька:
Тут більш безпечно чим на вулиці, у квартирі, і це добре, що так зробили, тому що ми не виїжджали, вже в такому віці, що не поїдеш нікуди.
Найпростіший сховок у житловому будинку. У ньому є дитячий куточок з іграшками та книжками, інтернет для виходу на онлайн-заняття та санвузли.
Наталія Чехута, перший заступник начальника міської військової адміністрації:
Люди спочатку самі привели його в більш-менш нормальний стан, але він не відповідав тим вимогам до найпростішого укриття. Ми провели тут ремонтні роботи, забезпечили всім майном, і на сьогодні люди тут перебувають, спускаються під час повітряної тривоги, або взагалі коли обстріли лунають.
В іншому укритті в одному з навчальних закладів міста діє цілий простір із корисним дозвіллям. Щодня сюди приходить із донькою Ольга. Поки дитина на танцях, жінка відвідує різні майстер-класи.
Ольга, місцева жителька:
По-перше, це соціалізація дітей, знову ж таки для мам спілкування - це дуже важливо, тому що в усіх багато друзів, родичів порозʼїжджалися, деякі самі залишилися, такі центри допомагають знайти нових знайомих, нових друзів. Для дітей, на жаль, не працюють ні школи, ні садочки, і тут вони знаходять спілкування, соціалізуються.
Раніше тут був пункт видачі гуманітарної допомоги. Нині сховище площею 250 квадратів громадська організація спільно з міською радою облаштували для дітей різного віку та дорослих.
Ірина Костинюк, голова громадської організації "Об'єднані любов'ю до дітей":
Простір залишати мама не має право, і ми почали робити комбіновані заходи. Дитина займається своїми заходами щодо віку, а для мам ми організовували йогу, джампінг, арттерапію, інфосесії з розвитку жінок, з написання резюме, у нас сучасна інфосесія.
У Херсонській територіальній громаді облаштовано 276 найпростіших укриттів та 20 сховищ. Нині регіон потерпає від щоденних ворожих скидів. Тому тамтешня влада працює над тим, щоби підготувати для людей надійні локації захисту.
Наталія Чехута, перший заступник начальника міської військової адміністрації:
На сьогодні у нас майже десь 30 тисяч квадратних метрів відремонтовано, і одночасно можуть перебувати 47 тисяч населення в укриттях. Всього у нас на сьогодні десь близько 80 тисяч населення в Херсонській територіальній громаді, то ми маємо плани забезпечити все населення.
Завдяки благодійникам укриття стає не лише місцем для порятунку, а й можливістю провести час з користю.