Віртуальна реальність і сучасні тренажери: реабілітація на Закарпатті набирає нових обертів [ Редагувати ]
Різноманітні тренажери та окуляри віртуальної реальності використовують для реабілітації у Закарпатській обласній лікарні. Два місяці тому завершили ремонт у спеціальній залі, за допомоги спонсорів придбали сучасне обладнання. І вже займаються з пораненими та цивільними. Передбачені індивідуальні та групові заняття. На одному з них побували й мої колеги.
Олександр - розвідник. Поранення ніг дістав на Донеччині минулого листопада. Після численних операцій, чоловік наново вчиться ходити.
Олександр Семеняк, поранений військовослужбовець:
Коліна, щоб краще згиналися, бо там проблема, погано згинаються, ну і щоб краще, коли операції були, ноги стоять на місці, ти не рухаєшся, тепер є можливість.
Під пильним наглядом медиків Олександр виконує першу вправу.
10 хвилин уже ходиш. Ого. Це вже ти подолав майже 200 метрів.
Руслан Шелевер, лікар-реабілітолог Закарпатської клінічної лікарні:
Це стельовий вельтикаризатор, який допомагає пацієнтам, які мають порушення опорно-рухової функції, наприклад, у нас є пацієнт, якому дозволено давати навантаження на нижні кінцівки в розмірі 50 % від його ваги. Це дозволяє нам на ранньому етапі вже активувати пацієнта.
Зал для реабілітації військових працює з минулого місяця. Тут найсучасніше обладнання.
Руслан Шелевер, лікар-реабілітолог Закарпатської клінічної лікарні:
Тут в нас є тренажери, велосипеди, степер, тут у нас є стельовий вельтикаризатор, брусся для ходьби.
І навіть пристрій віртуальної реальності.
Роман Петрус, фізичний терапевт Закарпатської клінічної лікарні:
Створюється цифрова реальність, у якій перебуває пацієнт. Він може взаємодіяти у цій реальності з різними предметами, виконувати різні дії, які допомагають відновити втрачені навички пацієнта, моторику рук або нижніх кінцівок, баланс тіла, відчуття тіла.
Обладнали залу партнери зі США.
Юрій Яцина, директор Закарпатської обласної клінічної лікарні:
Закупили обладнання на суму 150 тисяч доларів, маємо такий унікальний зал, де можемо постійно займатися нашими військовими із видержанням усіх, бачите, є спеціальний підйомник. У нас тут займаються спеціалісти нашої лікарні: це і фізіотерапевти, ерготерапевти, реабілітологи.
Медики проводять і індивідуальні, і групові тренування. Одночасно можуть займатися понад 10 відвідувачів, які потребують реабілітації після різних поранень.
Юрій Яцина, директор Закарпатської обласної клінічної лікарні:
Тут проходять пацієнти і ті, які отримують протезування, ми проводимо протезування, у нас є 3Д-принтер, який нам також американська сторона з Техаса подарувала. Ми за день можемо зробити до 4-х протезів, і ми їх тут вчимо ходити в цьому залі.
Медики переконані: сучасні технології допомагають якнайшвидше відновитися. А ветерани сподіваються, що таких реабілітаційних залів із часом буде більше.
Володимир Росоха, ветеран російсько-української війни:
Створювати побільше таких реабілітаційних центрів, щоб більше наших ветеранів долучалося до цього, оздоровлювалися і поверталися здорові у суспільство.