Посівна у розпалі: до яких викликів готується Черкащина [ Редагувати ]
Посівна у розпалі. Нині по всій країні техніка активно працює в полі. Через відсутність снігового покриву аграрії розпочали сезон посіву раніше. Вже засіяно понад 500 тисяч гектарів полів.
Це вже четверта посівна в умовах повномасштабного вторгнення. До яких викликів готуються аграрії цього року та чого очікують від сезону - розпитала наша знімальна група.
В одному з господарств Черкащини вже завершують посів ярого ячменю. Тракторист Євген Волков обробляє поля майже тридцять років.
Зазвичай, згадує чоловік, ячмінь сіяти починали наприкінці березня. Нині посівну вже закінчують. Цьогоріч посприяла погода - снігу не було. І техніка зайшла в поле на два тижні раніше.
А далі землю ретельно оглядає агроном, щоб на гектар була достатня кількість насінин. Ця територія, як і більшість у господарстві, під поливом. Тож і щільність засіву планують вищу.
Павло Данилів, старший агроном:
На неполивних площах сіємо менше, бо буде дефіцит вологи, розраховуємо, що може бути менше рослин, але вони дадуть кращий врожай. Як покаже погода і що буде з опадами - цього ніхто не може знати, і синоптики в тому числі, тому перестраховуємось і розраховуємо на гірше, але очікуємо краще.
Це вже четверта посівна в умовах повномасштабного вторгнення. І окрім війни, нині аграріям доводиться пристосовуватися ще й до температурних гойдалок. Черкаська область, яка належить до лісостепової зони, щораз більше за температурними показниками й вологістю нагадує степ. Минуле літо стало справжнім випробуванням, згадують фахівці.
Олександр Бас, головний агроном:
Останній продуктивний дощ у нас був 16 червня, і потім пішов наступний - 25 жовтня, це на фоні аномальних температур липня-серпня, якби не полив, то у нас взагалі нічого не було.
Загалом на Черкащині під зернові й зерно-бобові планують віддати 406 гектарів - це на 5% більше за попередній рік. Хочуть розширити й площу посівів кукурудзи та соняшника, а зменшити натомість культуру сої. Враховують і нові кліматичні умови - посушливе літо та безсніжну зиму.
Ігор Табурець, керівник Черкаської ОВА:
Розвиток меліоративних технологій у нас на території Черкащини буде сприяти поновленню такої врожайності, і у цьому сьогодні є потреба фермерських господарств, ми працюємо над тим, щоб саме зрошувальні механізми й системи були передані для господарств.
Після ячменю аграрії візьмуться за соняшник та кукурудзу, а трохи згодом за сою. За даними Міністерства аграрної політики, в Україні вже засіяно понад 500 тисяч гектарів полів.