Курс гривні залежить від обсягів іноземної допомоги: експерт дав прогноз [ Редагувати ]

Через митну політику Дональда Трампа американський долар впав по відношенню до основних світових валют - євро, японської єни, швейцарського франка та британського фунта. Зміцнюється й українська гривня.
Станом на ранок 8 квітня середній курс продажу долара в Україні впав на 10 копійок до 41,2 грн, курс євро впав на 30 копійок до 45,50 грн. В обмінних пунктах купують долар у середньому по 40,70 грн, євро по 44,70 грн.
На курс української валюти зараз мало впливає ситуація на світових ринках. Гривня реагує лише на обсяги фінансової підтримки України. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.
"Курс долара падає на світових ринках по відношенню до ключових світових валют. Ми є частиною світової економіки, але за великим рахунком у нас трохи інша ситуація - ми залежимо від зовнішньої підтримки. Ми отримуємо на рік близько 38-40 мільярдів у вигляді грантів, кредитів. І це основна роль при визначенні обмінного курсу.
Нещодавно були надходження до валютних резервів. Вчора була статистика, що вони зросли до 42 мільярдів доларів. Звичайно, міжнародні ринки мають певний вплив, але у нашому випадку саме ці надходження є ключовим.
Якщо говорити про бюджет, то у ньому курс закладений помітно інший, помітно нижчий. І це відбувається з року в рік, коли Мінфін дає для себе більш оптимістичний курс гривні. Але, як правило, він не виправдовувався. На цей рік закладено 45 грн за долар. Побачимо як буде цього разу...
Важко щось прогнозувати, бо все буде залежати від поведінки президента Дональда Трампа, а він важко передбачуваний. Реакція на світових ринках чітко показує, що дії президента Сполучених Штатів неочікувані, слабо прогнозовані і навіть десь суперечать загальній логіці... Після слів Трампа ідуть дії, дії досить серйозні. Тобто, якщо будуть розгортатись дії по не дуже гарному сценарію, то це торгова війна. І це, звісно, рецесія...
Для порівняння, наш товарний експорт минулого року був 38 мільярдів доларів. Це зіставно з тим, скільки ми отримуємо від наших партнерів у вигляді кредитів і грантів. І навіть якщо світові ринки будуть падати, і наш експорт від цього постраждає, якщо підтримка буде залишатись на тому ж рівні як зараз, то нам особливі коливання та турбулентність не загрожує", - розповів Дмитро Боярчук.