На межі можливого: як українські бійці проходять вишкіл у Британії [ Редагувати ]
Понад 50 тисяч українських військовослужбовців пройшли підготовку у Великій Британії в межах операції "Інтерфлекс". Навчання триває щонайменше 5 тижнів – інструктори з країн НАТО дають бійцям базові знання з піхотної підготовки, тактики ведення бою, медичної допомоги та поводження зі зброєю.
Фінальний етап навчань просто зараз у репортажі, створеному за матеріалами Генштабу ЗСУ.
Ще місяць тому ці чоловіки були цивільними, а нині завершують курс військової підготовки у Великій Британії. Ось випробування на смузі перешкод.
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу:
Так проходить перший етап смуги перешкод українських військових разом з данськими інструкторами. У першу чергу інструктори фізично виснажують наших військових – вони бігають, присідають, відтискаються, качають прес.
Такі перепони влаштовують в ангарі - тут інструкторам легше керувати процесом і підвищувати градус напруги. Ось блимає світло, зненацька лунають різкі звуки й відгомін - усе, щоби максимально наблизити умови до бойових.
Далі військовики відпрацьовують надання першої допомоги пораненим. Замість крові тут фарба, але алгоритм дій – максимально реалістичний.
Треба змоделювати стресову ситуацію для курсантів. Навколо муляжі поранених із відірваними кінцівками, багато інших шокових елементів.
Ганна Мельник, офіцер комунікаційного підрозділу:
Ось у таких умовах наші військові проходять психологічну смугу перешкод – тут дуже багато диму, спалахів, гучних звуків, криків, які психологічно впливають на них, але вони рятують поранених військових. Усе це виглядає насправді дуже моторошно.
Після виконання вправ наставники аналізують помилки та оцінюють результат.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Смуга загалом чудова. Фізичні навантаження мені сподобались. Прибіг і виконав свою задачу. Головне – самоконтроль. І все буде добре.
Саме цю роту готують досвідчені інструктори з Данії. Акцентують не лише на фізичній підготовці, а й на психологічній витривалості бійців.
Позивний "31", інструктор:
Сьогодні вони добре справляються. Стрес у них під контролем. Усі дотримуються алгоритму, якого їх навчали протягом кількох тижнів.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Інструктора данські з дуже гарним відношенням. Данці ставляться до нас із великою повагою. Було важко, складні смуги, виїзди в ліс. Але це і є навчання.
Здобуті знання й навички курсанти зможуть застосувати вже в Україні на полі бою.
Слава Україні! Героям слава!