"Пліч-о-пліч" із героями: "Укрнафта" адаптує ветеранів на робочих місцях [ Редагувати ]
5 мільйонів чи навіть більше! Такої позначки може сягнути кількість ветеранів в Україні після закінчення війни, прогнозують у Мінветеранів. А тому вирішувати, як усіх повернути до цивільного життя, зокрема, як забезпечити роботою, треба вже зараз. Як у цьому контексті працює український бізнес і що таке ветерано-центричний підхід - про це наш наступний сюжет.
Перші кілька місяців після повернення з передової - найважчі, розповідає Ігор. Командир мінометної батареї, він боронив Соледар, Авдіївку та Мар’їнку. У боях зазнав кілька поранень. І був змушений звільнитися зі служби.
Ігор, ветеран російсько-української війни:
Перший період часу хочеться побути на самоті. Переосмислити, зрозуміти, потім ти сам себе зсередини з’їдаєш, тому що хлопці знаходяться там, а ти тут...
Вдома Ігоря підтримали дружина і діти. А потім один із банків узяв ветерана на роботу - там чоловіка усього навчили та дали зрозуміти, що його бойовий досвід важливий і у цивільному житті.
Ігор, ветеран російсько-української війни:
Роль ветеранів буде з кожним місяцем і роком зростати, нас все більше і більше. І ми - та рушійна сила, яка щось змінить.
Ветерани - надзвичайно ефективні працівники. З власного досвіду знає це Герой України Віталій Литвин. Паралельно зі службою він налагоджує розробку наземних роботизованих систем.
Віталій Литвин, Герой України, майор Національної гвардії України:
Багато ветеранів - це мої побратими, з якими я проходив службу, які отримали тяжкі поранення, які втратили кінцівки. І коли вони будуть працювати, наприклад, в мене вони будуть мегаефективні. Мені простіше перенавчити якогось ветерана, потім долучити до цієї справи й він буде ефективним на своєму місці.
Поки триває війна, ветеранів в Україні лише більшатиме. А отже, роботодавці мають підготуватися перенавчати їх та допомагати в отриманні нової спеціальності. У Мінветеранів обіцяють підтримку: там навіть розробили спеціальну методичку.
Наталія Калмикова, міністр у справах ветеранів України:
Її можна скачати і взяти звідти, власне, основні елементи. Можна замовити команду впровадження. Для цього також треба прийти на сайт Мінветеранів і подати заявку. Ми направимо до вас команду, яка складається з ейчара і психолога, для того, щоб конкретно вашій компанії впровадити ті інструменти, які зможуть бути вам ефективними й ветерану ефективними.
За даними профільного Міністерства, в Україні вже сформувалася власна бізнес-спільнота - дружня до тих, хто ще вчора боронив нас від ворога. Вона об'єднує близько 60 підприємств. Більше тисячі працівників компанії "Укрнафта" долучилися до Сил оборони України. Понад 500 уже повернулися до роботи. Для підтримки та адаптації ветеранів в "Укрнафті" запровадили програму "Пліч-о-пліч".
Юлія Тарасюк, координатор по роботі з військовими та ветеранами ПАТ "Укрнафта":
Будь-які заходи ми запроваджуємо в тісній комунікації з цільовою аудиторією, ділимось якимось своїми ідеями, намірами, питаємо їхню думку, отримуємо зворотний зв’язок, слухаємо, аналізуємо і вже на основі всього цього формується певна ініціатива. Звісно, що в першу чергу для ветеранів важливе розуміння та належна оцінка їхнього досвіду.
"Укрнафта" забезпечує ветеранам юридичний супровід, психологічну підтримку, за потреби - організовує навчання та підвищення кваліфікації.
Олена Артазей, директор із персоналу ПАТ "Укрнафта":
"Пліч-о-пліч" - це, в першу чергу, допомога нашим і мобілізованим, і демобілізованим працівникам. Це велика програма, яка розпочалася півтора року тому І на сьогодні вона вже охопила практично всю компанію. І кожен ветеран, який повернувся з бойових дій, має достатньо серйозну юридичну, психологічну, реабілітаційну підтримку від компанії "Укрнафта".
У межах програми "Пліч-о-пліч" загальна сума допомоги ветеранам, військовослужбовцям та сім’ям загиблих уже перевищила пів мільярда гривень.