В Ізраїлі хірурги відновили зір пораненій міліціонерці зі Львова [ Редагувати ]

Вже два тижні ізраїльські лікарі борються за життя Надії Андрухів. Важке поранення львівська міліціонерка отримала в результаті вибуху біля одного з райвідділків міста. Шансів на порятунок на батьківщині було мало. І тоді до справи долучилися фахівці з Хайфи. У клініці, де лікують львів'янку, побували наші кореспонденти.
Вона вже при тямі, може навіть відповідати на питання, хоча кожна розмова дається нелегко. Тисне обстановка реанімаційного відділення, ліки пригнічують свідомість, починається депресія, але лікарі налаштовані оптимістично. Надія житиме, ходитиме і взагалі, все з нею буде добре. Доктор Барак, який зумів у лічені години зібрати бригаду кращих лікарів Ізраїлю і вилетіти з ними до Львова, тепер працює її психотерапевтом. Тимчасово, поки до неї не пустять професійних психологів.
"Ти навіть не уявляєш, що всього за місяць будеш швидко і без будь-яких дефектів ходити. Нормально житимеш та виховуватимеш дитину", - говорить Роман Барак, головний лікар клініки "Хорев" у місті Хайфа.
Говорити з журналістами Надія поки не хоче, їй важко і фізично, і морально. Вона перенесла важке запалення легенів, мучать болі від ран, але жінка бореться, і лікарі кажуть - поліпшення її стану - багато в чому її ж власна заслуга.
"Вона виходить із усіх ускладнень, з неймовірною швидкістю. Всього за 10 днів жінка самостійно повністю подолала важке запалення легенів. Самостійно і вільно дихає", - говорить Роман Барак, головний лікар клініки "Хорев" у місті Хайфа.
Завідувач відділенням і лікар Надії професор Бар-Лаві показує знімки. Це, наприклад, її око, вражене відразу трьома осколками. Лікарі зробили диво, акуратно витягли їх і, по суті, врятували дівчині зір.
Око врятоване, - це абсолютно точно. І головне - воно бачить. Не так добре, але бачить.
Досвідчений хірург Бар-Лаві каже - давно не бачив таких важких поранень. Мультиорганна травма, так це називають мовою медиків, коли постраждали більше двох органів і ймовірність вижити у пацієнта різко знижується.
"Спершу ми навіть боялися давати прогнози. Вона перенесла п'ятигодинну ортопедичну операцію і безліч процедур. Але наша пацієнтка - молода, і вона добре впоралася. Незабаром ми переведемо її з реанімації", - говорить Ярон Бар-Лаві, завідувач відділенням інтенсивної терапії.
Попереду реабілітація - і фізична, і психологічна. Лікарі впевнені - Надя буде ходити, і дуже скоро.