Свідки у справі Надії Савченко не хочуть приїжджати до суду [ Редагувати ]

Російська Феміда вже заготувала обвинувальний вирок Надії Савченко. Так вважає голова Міністерства юстиції України Павло Петренко. Про це свідчить нещодавня заява Мін'юсту Росії, буцімто, Надія зможе повернутися в Україну після рішення суду.
Мін'юст України повідомив, що готовий розглянути повернення українки на батьківщину. Однак лише за умови, якщо українська сторона визнає цей вирок. Данило Русаков - докладніше.
Четвертий день розгляду по суті справи української полонянки. Нові так звані потерпілі, цього разу на прямому зв'язку з Петербурга. Техніка працює погано: що кажуть - адвокати не можуть почути. Особисто відповідати на запитання у донецькому суді біженці не хочуть. Кажуть, обстріли під луганським селищем Металіст вони бачили, а може й не бачили.
"Ви не бачили в інтернеті або по телевізору записи, де видно куди ви йдете? - Я лише бачила по новинах. - По новинах! А що ви бачили по новинах? - Ну, я вже не пам'ятаю, що там було по новинах. - ви бачили кадри на яких були присутні ви самі? - Ні, мене не було".
Утім несподівано з'ясовується: майже всі потерпілі без відповідної освіти чудово володіють юридичною та політологічною термінологією. Це все зафіксовано у протоколах кримінальної справи.
"Що фактично вело до заміни російської мови, жителі Луганської області виступили проти". Ось той фрагмент, який я зачитав, ви коли-небудь говорили? - Ну це написано в протоколі! - Ні, я питаю, ви дослівно говорили ці слова коли-небудь? - Ні, сама не говорила.- Не говорили".
Інформацію російського Мін'юсту про можливість обміну після оголошення обвинувального вироку адвокати коментують під час перерви. Їх уважно слухають делегати з європейських країн. Вони від самого першого засідання спостерігають за справою Надії Савченко.
"Політичне підґрунтя пов'язана з недавньою поїздкою Путіна до Генасамблеї, де на полях відбувалися кулуарні зустрічі, в ході яких на мій погляд піднімалося питання про звільнення Надії Савченко", - говорить Микола Полозов, адвокат.
Засідання у справі української полонянки триватимуть до самого вечора. А потім у донецькому міському судді запланована перерва на кілька днів.
Головна вимога російського Мін'юсту: для проведення екстрадиції в Україну Київ має визнати кремлівський обвинувальний вирок. Сьогоднішній день - четвертий в слуханнях по суті, навіщо знадобилися ще півтора місяця засідань для підготовки вже відомого рішення - ніхто не пояснює.