У США ветеринари лікують поранених екзотичних птахів [ Редагувати ]
У Маямі - працює центр порятунку тварин. Небайдужі мешканці приносять сюди поранених і знесилених птахів і звірів. Працівники кажуть - найчастіше бідолахи страждають саме від рук людини.
У цьому невеличкому ветеринарному госпіталі у Маямі повсюди екзотичні птахи. Не дають спокою працівникам.
"Зараз у них весільний період. Ось я даю йому паличку і він може її взяти. Так-так, це твоя паличка, я зрозуміла. Сподіваюся, він візьме її для побудови гнізда", - каже координатор ветеринарної клініки Карла Зепеда.
Пепе - один з одинадцяти коричневих пеліканів, які знайшли тут притулок. Через рани він не може повернутися в дику природу. Більшість морських птахів потрапляє сюди із травмами від рибальських гачків чи сіток. І кількість пацієнтів постійно зростає. Цього року - рекорд. У центрі вилікували понад 2 тисячі тварин 100 різних видів. Вони постійно потребують уваги.
"Зараз я згодовую цим пташенятам хробаків. Вони дуже люблять такий делікатес. І цей хлопчик дуже голодний, він чудово їсть", - розповідає працівник ветеринарної клініки Вікторія Перез.
Працівники центру кажуть, що це добрий знак, що кількість хворих тварин зростає. Це значить, що небайдужі люди приносять до лікарів поранених. Але ще одна загроза - нелегальні торговці екзотичними видами.
"Є чимало бажаючих придбати рідкісних тварин, щоб тримати вдома. Вони красиві, кольорові, але як за ними доглядати, люди зовсім не знають. Є випадки, коли вони тікають, або коли завдають шкоди власникам. Звісно, це ж дикі тварини! Навіть на вулицях ми можемо зустріти папуг, які раніше не мешкали в цьому регіоні", - розповідає Карла Зепеда.
Зараз саме той момент, коли одного з папуг випускають на волю. Центр з порятунку тварин дуже радий таким щасливим історіям. Нещодавно вилікували пелікана. З цієї хвилини робота ветеринарів завершується, але яке ставлення чекає на звірів від інших людей - велике питання.