Президент Китаю вперше за 45 років відвідав форум у Давосі [ Редагувати ]

У Давосі закінчується Всесвітній економічний форум. Він став показником серйозних змін у геополітиці. Світлана Чернецька підсумує результати форуму у швейцарський Альпах.
Представники 90 країн світу взяли участь у Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Утім деяких світових лідерів, як от Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Канади та Ізраїлю на ньому не було. Барак Обама показово бойкотував Давоську зустріч та не відправив жодного офіційного представника своєї команди.
За нову адміністрацію Штатів неофіційно приїхав віддуватися радник Трампа Ентоні Скарамуччі. Ось ця невизначеність із майбутньою політикою Білого дому та європейською кризою і зробила форум не таким успішним та результативним, яким він міг би бути. Щоправда, приїзд британського прем'єра дав трохи більше розуміння щодо брекзиту. Тереза Мей дала чітко зрозуміти дороги назад немає.
Сенсацією на форумі став приїзд очільника Китаю. Сі Цзіньпін перший лідер Піднебесної, що відвідав цю зустріч за її 45-річну історію. І це ще більше підкреслило дуже вірогідну зміну розстановки сил у світі. Сполучені Штати головний ідеолог глобалізації, відкритої економіки та вільної торгівлі, схоже кардинально змінять вектор за президентства антиглобаліста Трампа.
Тим часом комуністичний Китай несподівано для багатьох став головним захисником глобалізму та об'єднання перед спільними проблемами.
"Я не думаю, що Китаю вдасться зайняти позицію США у глобальному світі. Але без сумніву ця країна це восхідна сила. Особливо в плані економіки. Дуже вражає, як вони розвивають індустрію хай-тек. Китай це не лише виробник низькоякісних матеріалів, як це було 30 років тому. Зараз Китай високотехнологічний, і з цим варто рахуватися", - сказав Карл Більдт прем'єр-міністр Швеції 1991-1994 рр.
Президент Порошенко став одним з перших лідерів, з ким зустрівся очільник Китаю у Давосі. Сі Цзіньпін запевнив у своїй підтримці територіальної цілісності України, а президент Порошенко попросив допомоги у боротьбі з російською агресією. Загалом, на форумі про Україну говорили чимало в контексті поведінки Росії на міжнародній арені.
Також різні країни та організації зголосилися фінсово підтримати Київ. Перший транш на суму 100 млн доларів надійде зі Швейцарії вже до кінця цього місяця. Ще понад 60 мільйонів доларів для гуманітарної допомоги Україні виділить Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Чекає Київ і на позитивне рішення щодо чергового траншу Міжнародного валютного фонду. На зустрічі з Порошенком у Давосі, директор фонду Крістін Лагард зазначила, що для того, щоб отримати мільярд доларів, Україні необхідно виконати ще деякі технічні умови.