Монетизація пільг: як оплачувати комунальні послуги [ Редагувати ]
Від сьогодні запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується учасників бойових дій, чорнобильців, інвалідів війни та інших категорій пільговиків. Усі вони компенсацію за комірне зможуть отримати "живими" грошима. Правила їх нарахування розповість Ігор Левенок.
"Субсидію не беру, получаю 50 відсотків за комунальні послуги", - розповідає Валентин Чупров - ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС. Чоловік працював водієм автобуса. У найтяжчі три доби після катастрофи евакуйовував людей із зараженої Прип'яті. Держава йому гарантує компенсацію половини витрат за комірне. Тепер грошима. Для цього треба прийти у відділ субсидій, написати заяву і вказати банківський рахунок.
"Якщо я не буду брати готівку, то мені зразу там оплатять і не зможу "знайти кінців", як говориться, потому що в нашій державі дуже часто дурять. Тому я вирішив брати готівку і платити як потрібно", - говорить Валентин Чупров ліквідатор аварії на ЧАЕС.
Щоправда сьогодні таких як Валентин небагато. Ажіотажу немає. До обіду в Святошинському районі Києва отримати гроші за свої пільги звернулися тільки шестеро:
"Папери оформляв швидко таки, ну може годину".
Утім посадовці кажуть: справа добровільна. Не хочеш "морочитися" з готівкою та рахунками за комуналку, - платитимеш як і раніше.
"Взяти, наприклад людей похилого віку - то їм так краще було, вони бачать квитанцію та суму субсидій, їм автоматично вона була знята з оплати і вони отак оплатили", - зазначила Наталія Маєвська, начальниця відділу прийому громадян.
За сусіднім столиком документи на житлову субсидію оформляє пенсіонерка Лариса Діденко. Взимку за свою трикімнатну вона платила понад 4 тисячі гривень:
"Субсидія була 3693 гривні і 3копійки".
"Мне так удобно. И я, может быть, даже что-то сэкономлю".
У відділі субсидій кажуть запровадження монетизації спонукає людей до ощадливості. Щоправда, є й негативні моменти. Спокуса потратити кошти не за призначенням. У такому випадку виплати будуть прининені.
У департаменті соцполітики певні: по гроші ще звернуться, перший день - не показник. Головне ж - встигнути написати заяву. Документи прийматимуть до 15 жовтня.