У Львові провели благодійний забіг "Миля рівних можливостей" [ Редагувати ]
Благодійний забіг на підтримку українських бійців провели сьогодні у Львові. Мета - зібрати кошти на тренувальний тренажер для місцевого шпиталю. Участь у заході взяли півтори сотні бігунів. Хто долучився та скільки зібрали - знають мої колеги.
Бігуни готуються до старту. Відлік пішов. Стартують.
Майже 150 бігунів рушають з площі біля львівського Оперного театру. Мають здолати майже півтора кілометра навколо середмістя.
Натовп людей біжить вперед. Зйомка з-за спини. Чутно якісь вигуки ведучого.
Участь в забігу взяли не тільки львів'яни. Едвард Вейн - родом з американського Колорадо. З квітня 2022 він допомагає евакуйовувати цивільних і поранених захисників України. У свої 78 активно бігає.
Едвард Вейн, волонтер:
Зазвичай я біжу швидше, але цього разу пошкодив коліно. Це моя така причина сьогодні. Мені сімдесят вісім, а наступного тижня буде сімдесят дев'ять. Тож усе гаразд.
Організатори розповідають: їхня мета - підтримати реабілітацію поранених бійців. Тож збирають кошти на тренажер, який допоможе навчитися користуватися колісним кріслом.
Максим Прикупенко, керівник Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих:
Пацієнти, яким потрібно крісло, мусять навчитися правильно їздити. І навіть там, де нема повної доступності, повної інклюзії, усе одно мати можливість перетинатися і в місті, і в транспорті - де б це не було. У тому числі десь на сходинки заїжджати - це все дає можливість цей тренажер навчитися.
Тим часом учасники фінішують.
Давай! Дожми!
Першим забіг здолав Олександр. Хлопець зізнається: упоратися з дистанцією на львівських вулицях - було непросто.
Олександр Косован, переможець забігу:
Дуже складно бігати по бруківці, високі бордюри. І напевно, якби не це, то було б можна людям з протезами і на інвалідних візках теж подолати цю милю, але насправді було важко і в хорошій формі.
Дякуємо! Кожного так само підтримуємо.
Юлія - громадська активістка, вона бореться за доступність міста для людей із будь-якими можливостями. Каже: прийшла на захід, бо добре розуміє проблему, із якою стикаються поранені військовики.
Юлія Бойко, учасниця забігу:
Це важливо, це болить і мені. Повинні бути пандуси і ознаки доступності всюди, а не тільки в поліклініку, аптеку. Це смішно просто.
За підсумками забігу організатори зібрали на тренажер понад 100 тисяч гривень.