Постійно навчаються: як воїни бригади "Кара-Даг" НГУ проходять вишкіл [ Редагувати ]
Ворог не полишає спроб просунутися на Запоріжжі. Оборону там тримають воїни 15-ї бригади "Кара-Даг" Національної Гвардії України. Щоби мати гарну реакцію для відбиття атак і тримати себе у формі - бійці постійно тренуються. Чому саме приділяють увагу - дивіться далі.
Турнікети на суглоби не накладаються, турнікети не накладаються на кишені, в яких є предмети.
Так удосконалюють свої навички бійці 15-ї бригади "Кара-Даг" Нацгвардії України. Тримають оборону на Запорізькому напрямку, а у вільний від бойових завдань час - тренуються. Кажуть, такий вишкіл - важлива складова їхньої роботи.
Роман, інструктор з вогневої підготовки 15-ї бригади оперативного призначення "Кара-Даг" Нацгвардії України:
Свої навички ми відпрацьовуємо майже постійно, тому що ми постійно в роботі. Поводження звісно, зі зброєю, техніка безпеки, як захистити себе, знаєте, як є правило: не ти - тебе. Тому удосконалюємо навички і щоб все було на автоматизмі.
До автоматизму відпрацьовують нацгвардійці й техніку стрільби з різних позицій та роботу в парах під прикриттям.
Віктор, інструктор з бойової підготовки 15-ї бригади оперативного призначення "Кара-Даг" Нацгвардії України:
Ця стрільба в принципі допустима усюди, як в обороні, так і в наступі, в штурмі вона застосовується всюди. Побратим, 2-й номер іде страхує перший номер, який веде вогонь на приборкування в, так сказати, маленьких таких замкнутих просторах.
Для Віктора всі ці вправи, каже, буденність. На війні він уже третій рік. У лавах нацгвардії пройшов шлях від солдата до інструктора з бойової підготовки. Хоча до початку повномасштабного вторгнення - зброї у руках не тримав. У цивільному житті був інженером. Але велика війна змусила залишити вдома і найрідніших, і улюблену роботу та зодягнутися в піксель. У березні 2022 Віктор уже стояв у черзі до військкомату.
Віктор, інструктор з бойової підготовки 15-ї бригади оперативного призначення "Кара-Даг" Нацгвардії України:
Це моя країна, мій дім, свій дім треба захищати, відсидітися не получиться, тому що йде війна на знищення. Нас будуть просто тупо знищувати, або ти втечеш, або ти будеш відстоювати свій дім.
Поки Віктор із побратимами відпрацьовує техніку стрільби, інструкторка за позивним "Лара" ділиться з бійцями мистецтвом картографії. Каже: уміти читати мапи так само важливо, як і влучно стріляти. Адже саме від оперативного орієнтування на місцевості часто залежить і успіх завдань.
Позивний "Лара", командир відділення інструкторів 15-ї бригади оперативного призначення "Кара-Даг" Нацгвардії України:
Можливо, там якась задача, ви повинні до цієї точки дійти, також ви повинні передати місцезнаходження того об'єкта, якого побачили, можливо, ви побачили противника, вам надо передати дані.
Ще один і ледь не найголовніший етап навчань - тактична медицина. "Лара" пояснює воякам, як надавати домедичну допомогу під обстрілом чи в укритті, як правильно накладати турнікет та за яких поранень він не потрібен. Про себе інструкторка розповідає не надто багато. Каже, військовій справі віддала майже 30 років свого життя. Про таку кар'єру мріяла змалку. Зізнається, найбільше радіє, коли її досвід допомагає бійцям вижити на полі бою.
Позивний "Лара", командир відділення інструкторів 15-ї бригади оперативного призначення "Кара-Даг" Нацгвардії України:
Дуже часто я чую таке: прийшли з позиції, ваша медицина зберегла мені життя. І я, ви знаєте, я в душі радуюсь, що я прожила цей день недарма, я когось навчила, мої знання хоч трошечки дали комусь змогу прожити довше.
Нацгвардійці кажуть: саме на таких заняттях напрацьовується злагодженість та автоматизм усіх дій. Адже в реальних умовах на передовій вже немає часу на роздуми та вагання.