Обмін між США та рф: які наслідки це матиме для України [ Редагувати ]
Історичний обмін між США та росією обговорює світ. Рідні людей, які досі залишаються в'язнями кремля, отримали надію. Країни Заходу повірили в те, що інколи навіть з росією можна про щось домовитися. А в кремлі здається випробували робочу схему. Коли можна взяти у полон будь-яку цивільну людину, засудити її довічно, а потім обміняти на свого шпигуна чи найманого убивцю.
Подробиці події, яка матиме наслідки й для України - розкажуть мої колеги.
Цей обмін готували кілька років. Держдеп США, за даними журналістів, залучив кілька десятків фахівців. Вони літали по Європі та Близькому Сходу та вели переговори. У підсумку до процесу долучилися США, Німеччина, Польща, Словенія та Норвегія з боку Заходу, з іншого - росія та залежна від неї білорусь. Посередником стала Туреччина.
Фото обміну одразу потрапило на перші шпальта американських газет. А в'язнів кремля прийняли в Овальному кабінеті Білого Дому. Звідти вони подзвонили рідним.
- І ми раді вітати вас удома.
- Я так сильно скучила.
- Це мама, це мама, ти мене чуєш, це мама.
На обмін не потрапив і Марк Фогель - колишній шкільний учитель. Його засудили до 14 років за кілька грамів марихуани в багажі, які той нібито споживав для свого лікування. Коли Марка затримали - йому вже було за 60. Джо Байден запевнив журналістів, що й це питання будуть вирішувати.
Джо Байден, президент США:
Ми не відмовляємося від нього.
Можливо, після цього обміну будуть і наступні. І здавалося б це чудово. Та з іншого боку, навіть щойно звільнені російські опозиціонери визнають, що кремль просто кидатиме за ґра́ти нових людей.
Ілля Яшин, російський опозиціонер:
Це дуже складна дилема, бо в обмін на звільнення одного вбивці, на свободу вийшли 16 невинних людей.
Колишній полонений - щоправда, іншої країни-терориста Ірану - американський журналіст Джейсон Резаян теж визнає: грати за правилами з росією, яка жодних правил не визнає - це погана стратегія.
Джейсон Резаян, американський журналіст:
Ці держави, ці авторитарні держави, які не вірять у верховенство права, зловживають самим ідеалом верховенства права, який для нас так важливий, і діють проти нас.
росія справді наміняла шпигунів та злочинців. Зустрічали їх урочисто.
У трапа самолета наших соотечественников лично втречал владимир путин.
У москву повернулося 10 людей. Двоє з них діти російських шпигунів, решта - так чи інакше працювали на спецслужби росії.
Найважливішим у цьому списку став Вадим Красіков - співробітник ФСБ. Він вбив у Берліні ічкерійського польового командира Зелімхана Гангошвілі й мав би довічно сидіти в німецькій в'язниці.
Видання The Wall Street Journal навіть писало про те, що він приятель путіна, і не раз працював кілером на його замовлення.
Первым спускается Вадим Красиков. Собранный. Кажется, это и есть тот самый патриот, о котором владимир путин в феврале говорил Такеру Карлсону.
Справа Вадима Красікова стала дуже гучною для Німеччини. Тому німці хоч і розуміють, що країнам Заходу вдалося спільно звільнити 16 невинних людей, однаково критикують Олафа Шольца за так звану "угоду з дияволом".