На Черкащині волонтерський хаб "Халабуда" ремонтує дрони для ЗСУ [ Редагувати ]
У Черкасах маріупольські волонтери ремонтують дрони для Сил Оборони. Цим напрямком хаб "Халабуда" займався ще з 16 року і навіть після евакуації волонтери не полишили цю справу. Щомісяця вони лагодять понад пів сотні розвідувальних та ударних квадрокоптерів. Щоправда, робочих рук і грошей на запчастини їм катастрофічно не вистачає. Тож долучитись до цієї благодійної ініціативи можете і ви, задонативши за реквізитами: 5168 7521 0166 7619.
Попри відключення світла і постійні повітряні тривоги, робота у волонтерському хабі "Халабуда" не зупиняється ні на мить. Вона важлива, адже тут абсолютно безкоштовно лагодять дрони для ЗСУ. Цей напрям роботи волонтери почали розвивати ще з 16 року в Маріуполі. Після евакуації в Черкаси не зупинилися.
До ремонту дронів Антон долучився зовсім недавно. Завжди питає порад у досвідчених колег. Батько хлопця Дмитро Чичера - засновник "Халабуди". Після евакуації родини сам до останнього залишався в Маріуполі. Та наприкінці березня 22-го зник безвісти. Антон і досі не може оговтатись, але далі сидіти, склавши руки, просто не зміг.
Антон Чичера - волонтер:
Зникнення батька дуже на мене повпливало, братові навіть легше через його малий вік, аніж сформованому мені в моєму віці. І от зараз вирішив, що трошки вже час соціалізуватись корисно.
На цих кадрах дрони, відремонтовані волонтерами "Халабуди", корегують вогонь нашої артилерії по російській піхоті. Такими відео вояки віддячують за добре виконану роботу. Втрьох майстри хабу лагодять понад пів сотні дронів на місяць. Черга на ремонт велика, розповідає Олег. В "Халабуди" зараз катастрофічно бракує грошей на запчастини.
Олег - волонтер:
Часу мало, всім потрібно швидко, буквально два тижні й щоб були зроблені дрони, а в нас іноді розтягується на пару місяців черга. Гроші, звісно, потрібні завжди, закуповувати це, без цього ніяк
Утім бракує не тільки фінансів, а й робочих рук. Особливо після того, як кілька досвідчених майстрів "Халабуди" мобілізувались у військо. Олег зараз на постійному зв'язку з хлопцями, адже лагодити дрони - робота доволі не проста.
Взагалі не вмикається дрон ніяк, спробуй щось там замінити.
Вже другий місяць, як Володимир долучився до ремонту дронів. Каже, робота кропітка і потребує концентрації, адже деякі деталі мініатюрні й ніжні. Та сидіти довго чоловік не може - затікає поранена нога.
Важке поранення Володимир дістав у квітні 22-го під час оборони Попасної на Донеччині. Після шпиталю хотів продовжити службу у війську, але його списали. Тому хоч так вирішив допомагати фронту.
Володимир Власов - ветеран російсько-української війни:
Не може ж старшина вдома сидіти, треба допомагати, я бачу, що стержень є у всіх моїх побратимів, всі щось роблять, щось допомагають - такі ми є!
Ось так з усмішкою Володимир знову сідає за роботу. Впадати у відчай ні в нього, ні в його колег по цеху немає часу, адже армії конче необхідні дрони.