На Кіровоградщині безплатно реабілітують військових та цивільних [ Редагувати ]
На Кіровоградщині відкрили реабілітаційне відділення: у Бобринецькій лікарні безплатно допомагають постраждалим від війни"
Реабілітаційне відділення для людей, що дістали травми внаслідок російської військової агресії, відкрили у місті Бобринець на Кіровоградщині. Це спільний проєкт міжнародних донорів та міської влади. Курс реабілітації там безоплатно можуть пройти як ветерани, так і цивільні. Більше про нове відділення - розкаже Олена Бринза.
Тетяна Макаренко, фізична терапевтка:
Стали на платформу, підіймаємо, опускаємо п'яточки вниз, чим покращуємо кровообіг вен.
Це одна з вправ на покращення кровообігу в тілі. Її практикують в реабілітаційному відділенні лікарні в Бобринці. Курс відновлення проходить тут і ветеран Збройних сил України Сергій. Чоловік був старшим водієм роти, поранений два роки тому в Сєвєродонецьку. Нині потребує лікування.
Сергій Колодей, ветеран ЗСУ:
Як обично, буває приліт, потом нічого не пам'ятає, і інше все, що получається тоді. Поки лікуєшся, поки й нормально.
У цьому реабілітаційному відділенні працюють три напрямки для відновлення. Психологічна допомога та лікувальний масаж, фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура та реабілітація. Курс розрахований на два тижні.
Анатолій Крутій, лікар ортопед-травматолог:
Найчастіше тут ми допомагаємо з травмами опорно-рухового апарату, це травми верхніх, нижніх кінцівок, стани після операцій, після операцій на хребті. У результаті реабілітації зменшується больовий синдром, покращується рухливість у пацієнтів, в принципі покращуються результати операції. Дуже важливо і дуже актуально на даний час, дуже багато з травмами внаслідок військових дій
Реабілітаційне відділення - це спільний проєкт міжнародних донорів і міської влади. Запрацювало воно на початку літа. Безоплатно пролікувалися в ньому чотири сотні ветеранів та цивільних.
Марина Кочубей, начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій Бобринецької міської ради:
Вартість даного проєкту склала більше одного мільйона гривень, грантові кошти, це було близько 900 тисяч гривень, з міського бюджету було виділено 310 тисяч гривень і інші кошти були залучені безпосередні власні кошти лікарні, на цьому ми не зупиняємось. Будемо залучати інвестиції, розширювати реабілітацію і тим самим підтримуватимемо ЗСУ.
Тож це реабілітаційне відділення планують розширювати. Уже зараз триває ремонт приміщення, а згодом тут розмістять кімнати для фізіо- та механотерапії.