росія відчуває дефіцит робочої сили [ Редагувати ]
В країні-агресорці бракує робочих рук. Військові заводи не можуть набрати персонал. Бо його працівників буквально перехоплює армія: заманює зарплатою уп'ятеро вищою за середню. Про це повідомляють у британському Міноборони. І така тенденція в росії зберігається попри те, що її людські втрати в Україні колосальні.
Більше розповість наша міжнародна оглядачка Світлана Чернецька.
Мінус тисяча двісті сімдесят один окупант за добу. Убитими й пораненими. Такі останні дані щодо втрат російської армії від британської розвідки. І це новий рекорд. У відомстві припускають, що збільшення кількості жертв пов'язане з розширенням зони бойових дій, зокрема в Курській області. А також зі збільшенням інтенсивності бойових дій по всій лінії фронту. За підрахунками британського Міноборони, від початку повномасштабної війни рф втратила понад 648 тисяч бійців. І там прогнозують високий рівень "двохсотих" окупантів на рівні тисячі навіть попри наближення зими. Бо армія країни-агресорки продовжує покладатися на піхотну тактику, а не маневрову війну.
Філіп Брідлав, генерал збройних сил США у відставці:
Лише при захопленні Вугледара росіяни втратили увосьмеро більше бійців, ніж було населення Вугледара. Тобто вартість захоплення цього міста неймовірна. І взагалі вартість війни й втрата робочої сили вже відчутна у виробництві. І доволі скоро пану путіну доведеться відповідати перед батьками з москви та сусідніх міст щодо втрат чи повного знищення шестисот п'ятдесяти тисяч і більше солдатів.
Особливо гостро нестачу кадрів росіяни відчувають на оборонних підприємствах. Не можуть закрити майже сто тисяч вакансій. Ще на початку року російський диктатор заявив, що в оборонній індустрії створили понад пів мільйона робочих місць. Передусім потрібні працівники з вищою освітою - інженери, токарі та оператори високотехнологічних станків. Зарплату пропонують втричі-вчетверо вищу за середню. Але підприємствам оборонної індустрії доводиться змагатися з армією за людей, бо там платять уп'ятеро більше. Тож в тамтешньому уряді пропонують перекваліфіковувати кур'єрів і таксистів. А самим працівникам обіцяють бонуси за працевлаштування друзів.
Марк Галеотті, британський історик, експерт з питань російської безпеки:
Тиск на економіку дуже великий. В країні майже немає безробіття, за звичайних умов це можна вважати доброю справою. Але насправді це означає, що заводам дуже важко працевлаштовувати більше працівників, а заманювати волонтерів у армію стає все дорожче. На цей момент армії все ще вдається залучати людей, але це лише до пори до часу.
На дефіцит кадрів вказує і той факт, що в росії продовжують масово закривати колонії. Ув'язнених відправляють на фронт ще з літа 2022. Статистики щодо кількості зеків, які воюють - немає. Але до повномасштабного вторгнення в росії було 465 тисяч ув'язнених. А минулого року російський Мін'юст відзвітував про майже вдвічі меншу кількість.