Новий 45-денний курс БЗВП: що зміниться для новобранців [ Редагувати ]
Замість 30 днів - 45. Базова підготовка новобранців української армії стане довшою вже з наступного місяця. Що це означатиме для курсантів та які вправи додадуть - розкажемо в репортажі, підготовленому спільно з колегами з Сухопутних військ.
Той, хто вперше стає до лав Збройних сил України обов'язково проходить базову загальновійськову підготовку. І це не просто тренування, аби було. Курс розрахований на те, щоб з учорашніх цивільних зробити першорядних бійців.
Позивний "Найк", військовослужбовець ЗСУ:
Перші два тижні було дуже тяжко, в кінці вже якось – просто втомленість і все, а ноги вже витримують, руки теж, стріляти вміємо.
Інструктори намагаються дати майбутнім захисникам базові навички, якими має володіти кожен воїн.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Зачистка ворожих окопів – один з найважливіших та найвідповідальніших елементів сучасних бойових дій. Тому його відпрацюванню на БЗВП приділяють особливу увагу. Все починається з індивідуальних вправ, коли курсант під контролем інструктора з бойовою стрільбою проходить навчальну траншею.
Захопивши ворожу позицію, важливо її потім утримати. Разом із тим - не потрапити під вогонь противника. Ситуацію на полі бою постійно контролює дрон.
Позивний "Найк", військовослужбовець ЗСУ:
Людині в укритті може не бути видно чітко противника, а коли з дрона подивилися, тоді людина, яка в укритті, може побачити, в якому він місці, і вразити його своєю зброєю.
Олександр Візгін, офіцер управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ:
Значення дронів у нашій війні справді важко переоцінити. Їх масово використовують обидві сторони. А тому важливо не тільки вміти нищити ворога, але й захищатися від його безпілотників.
Майбутніх захисників знайомлять із різними видами безпілотників, навчають їх нищити. Приміром, FPV-дрон можна приземлити за допомогою дороговартісного РЕБ-засобу або збити застосувавши просту мисливську рушницю.
Позивний "Єгер", військовослужбовець ЗСУ:
Вона ефективна, у неї розліт дробі дуже великий, і дальність стрільби – до 150 м можна збити. З автомата це не так ефективно. Там – одна куля, а тут їх багато.
Уже наступного місяця новобранців готуватимуть до бою не 30, а 45 днів. Управління дронами – один із пунктів, якому приділятимуть посилену увагу після збільшення тривалості базової загальновійськової підготовки.
Позивний "Хома", інструктор:
У цьому курсі, який буде уже 45 днів, ця вправа, яку ми виконували, вона вже існує, і курсанти будуть уже відпрацьовувати стрільбу з помпової рушниці по дронах.
Інструктори пояснюють: подовження курсу - це можливість додати саме практичних занять.
Позивний "Колобок", військовослужбовець ЗСУ:
Всі хочуть більше стріляти, тоді появляється прицільність, так само моторика праці зі зброєю. По повітряних цілях зараз дуже актуально.
Ще одна неодмінна складова базової підготовки - психологічна смуга перешкод. І тут головне - перемогти не уявного ворога, а самого себе.
Олексій, інструктор:
Пеньочки – це коливання, коли по тобі кулемет працює. Колюча проволока – це максимально низький силует, щоб осколками тебе не заділо. Завал – завал може бути на шляху. Щоб людина психологічно розуміла, що втрьох, і переступивши через себе трошки, сказавши собі: "Я зможу!" - не шукавши в собі відмазку, що я не хочу, я не можу, у мене спина, ноги, а сказавши собі: "Я зможу!" - і розумівши, що мене підтримають два побратими, і втрьох ми справимось, ось це ключове.
Ми побачили тільки один тренувальний день майбутніх бійців. Окрім тактичної та психологічної підготовки, поводження з дронами та стрільб, усі вони мають набути навичок з такмеду, інженерно-саперної справи та багато іншого. Аби з учорашнього офісного працівника, продавця чи водія перетворитися на справжнього воїна.