У Кропивницькому навчають комунікації з бійцями і їхніми сім'ями [ Редагувати ]
У Кропивницькому навчають коректної комунікації із захисниками та їхніми родинами. Яких коментарів та запитань варто уникати, та як правильно підтримати людину, в якої хтось із рідних на фронті - лекції дають відповіді на ці запитання. Такий проєкт в регіоні реалізують вперше. Докладніше про нього у нашому сюжеті.
Ольга, дружина ветерана російсько-української війни:
Найчастіше мене тригерить, коли починають знецінювати війну і тих хлопців і дівчат, які зараз захищають нас, що вони ідуть туди за гроші, що їм проплатили, а я піду, коли підуть сини депутатів, оце все, і я кажу: або ми закінчуємо цю тему, або ми взагалі не спілкуємось.
Ольга спирається на свій досвід. Каже, запитання на кшталт: "Чому ти його відпустила?" чи "А якщо з ним щось трапиться?" - лише виводять з рівноваги. Але як тактовно спілкуватися з військовослужбовцями та їхніми родинами більшість з нас не знає.
Тетяна Ломова, співробітниця Кропивницької міської ради:
Ситуації бувають різні, різні, так, хтось загинув, хтось отримав важке поранення, і не завжди ми розуміємо, як підійти до цієї людини, як висловити своє співчуття або слова підтримки, і я вважаю, що нас дійсно цьому потрібно навчати, тому що немає у нас такого досвіду.
Саме тому у Кропивницькому і започаткували психологічні лекції.
Ольга Водзінська, приватна підприємиця:
Якщо ми не будемо підтримувати один одного, то не буде не перемоги, нічого, ми повинні підтримувати цих людей.
Проєкт реалізують в регіоні завдяки грантовій підтримці. І він безкоштовний для слухачів. Здебільшого це колективи, де працюють рідні захисників.
Ганна Колєва, психологиня:
Стикаємось з запитами того, що наша підопічні, ветерани, члени їх родин, родини загиблих ветеранів скаржаться дуже часто на консультаціях на те, що вони не отримали підтримки від рідних, близьких, колективу, сусідів, і я їх розумію. Часто це не якась злочинна змова, а незнання людини, як підтримати людину в тяжкі моменти.
Як діяти у різних ситуаціях? Як підтримати чи запропонувати допомогу? Відповіді є для всіх, хто їх потребує.
Ганна Колєва, психологиня:
Якщо сталась якась втрата, трагедія, колективу не варто робити вигляд, що нічого не сталося. Постійно пропонувати допомогу, тому що людина не завжди може розуміє, що від неї хочуть, десь вона може соромитись цієї допомоги.
Проєкт триватиме, поки буде запит на лекції з тактовної комунікації.