Велику рогату худобу масово забивають по всьому світу заради жовчних міхурів - WSJ [ Редагувати ]

Фермери в Америці та Австралії масово забивають велику рогату худобу заради жовчних міхурів. Вони коштують дорожче за золото. Про це пише The Wall Steeet Journal.
Один з найцінніших інгредієнтів для китайської медицини - жовчні міхури великої рогатої худоби - коштують до $5800 за унцію - це вдвічі дорожче за золото.
Народні цілителі використовують їх для лікування інсультів, гіпертонії, ожиріння та лікування інших захворювань.
Такі хвороби зараз широко поширені у Китаї після півстоліття швидкого розвитку та змін у раціоні харчування.
Зростання попиту на жовчні камені спровокував глобальне полювання на ці "скарби" у провідних світових регіонах-виробниках яловичини - Техасі, Австралії та Бразилії.
За даними ВООЗ, оборот китайської народної медицини становить $60 млрд. Уряд КНР та державні ЗМІ заохочували її застосування під час епідемії коронавірусу, коли ще не винайшли вакцину.
Пекін також просував традиційну медицину за кордоном, як один з елементів впливу та м'якої сили. Спеціалізовані клініки будували в ОАЕ, Іспанії та інших країнах.
Зоозахисники виступають проти китайської народної медицини, оскільки бачать у ній загрозу для тварин - зі зростанням її популярності, і тварин убивають більше. Китайські знахарі застосовують все: від рогів носорогів до пенісів тигрів.
Продаж жовчних каменів у Бразилії не є незаконним, але торгівля в основному процвітає підпільно. Торговці не платять податки, а бандити починають полювати на ці скарби - вриваються на ферми, вбивать та патрають тварин і, якщо знаходять жовчні камені, забирають.
У містечку Сан-Жуан-да-Боа-Віста стався кричущий випадок, коли озброєні грабіжники увірвалися до фермерського будинку, зв'язали власників та їхнього 6-річного онука, а потім зникли, прихопивши з собою жовчні камені на суму майже $50 000.
Один жовчний камінь може коштувати дорожче, ніж усе м'ясо вбитої корови.
Імпорт жовчного каміння лише до Гонконгу (а саме звідти все переправляють до самого Китаю) становив $218,4 млн у 2023 році лише за офіційними даними. Фактично він може бути набагато більшим.
Нагадаємо, українським фермерам виділили гранти на худобу. За кожну корову платять по 7000 грн.