В Україні презентували нову Стратегію розвитку громад [ Редагувати ]
Як розвивати тилові регіони та підтримувати життя у прифронтових? Це було головне запитання, яке ставили учасники форуму "Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку". Захід об'єднав топчиновників, керівників громад, експертів та міжнародних партнерів.
Головний організатор - Міністерство розвитку громад та територій України. І уже презентувало стратегію розвитку громад. Детальніше розповість Єлизавета Яковлева.
Перейти від реконструкції до розвитку. Попри безпрецедентні виклики війни. Це завдання нині ставить перед собою Україна. Як у таких умовах підвищувати рівень життя в регіонах, незалежно від географії? Одна з головних тем форуму "Стратегічне планування на регіональному рівні".
Олексій Кулеба, віцепрем'єр-міністр України, міністр розвитку громад і територій України:
Кожна копійка, кожна гривня, яку ми зараз витрачаємо, вона має витрачатися зрозуміло для людей, тому що під час війни кожна витрата, яку ми не можемо пояснити або не можемо пріоритизувати в рамках обороноздатності нашої країни, буде викликати подив, а в цілому буде викликати обурення наших громадян.
Учасниками форуму стали українські топполітики, мери міст, керівники невеликих громад від Харківщини до Закарпаття, а також представники держав-партнерок України. Дискусія тривала кілька годин. Учасники наголошують: говорили не про політику, а про умови життя.
Віктор Микита, заступник керівника Офісу Президента України:
Ми говоримо тільки про те, щоб у людей була гаряча вода, завжди світло, завжди спокій. І той період, коли дійсно одні громади у нас під обстрілами, а інші мають шляхом релокацій економічний розвиток, важлива програма підтримки громад, коли пліч-о-пліч, коли громади, які отримали податки, радо діляться ними з тими громадами, які їх втратили за військових дій.
І вже є перші напрацювання. Зокрема, Міністерство розвитку громад презентувало свою стратегію. Зокрема, усі підконтрольні Україні території планують поділити на три зони: прифронтова - це райони, що менше, ніж за 30 кілометрів від фронту, центральна зона - від 30 до 100 кілометрів від лінії зіткнення або неподалік від білоруського кордону. І третя - це далекі від фронту області, здебільшого західні. Залежно від розташування посадовці формуватимуть свій підхід до розвитку чи підтримки регіону. Висловлювали навіть ідею впровадження окремих законів на певних територіях.
Олександр Корнієнко, перший заступник голови Верховної Ради України:
Не програти мир можна тільки, якщо ми будемо будувати наше майбутнє на принципах тих, на яких будується зараз стратегія регіонального розвитку нашої країни. Інклюзивність разом з громадами, почути кожного, зрозуміти кожного, заперечення - попрацювати з ним. Зрозуміти підходи європейські, як це в країнах ЄС, які є стандарти ЄС. Політика згуртованості, політика розвитку сільських територій - це теж важливі компоненти нашого майбутнього.
Утім, конкретики щодо окремих підходів чи навіть законів для певних територій наразі нема. На стратегію ще чекає кілька етапів, зокрема погодження з різними регіонами.