Українські дрони атакували російські нафтобази: наслідки для ППО та економіки рф [ Редагувати ]
Масштабна атака українських дронів по території росії. Останніми днями удару зазнали нафтопереробні заводи та нафтобази, зокрема, московський НПЗ. Чи вдалося російській ППО ефективно протидіяти атаці та до яких наслідків це призвело - розповість Софія Жилінська.
Дрони ГУР завдали удару по цеху заводу "Калузький газобетон" - там росіяни виробляли БпЛА. Натомість днями раніше росія зазнала найпотужнішого удару безпілотниками по своїй території з початку повномасштабного вторгнення. Російські ППО нібито знищили понад 340 дронів. Та попри це, наслідки атаки були все ж відчутними.
Атака шокувала москвичів: спалахнули пожежі, зачинилися аеропорти, зупинилося залізничне сполучення з Домодєдово. Водночас, окрім московського НПЗ, від ударів постраждали також нафтобази в інших регіонах росії.
московський завод є одним із найбільших російських нафтопереробних підприємств із потужністю переробки сирої нафти близько 257 000 барелів на день. Він забезпечує понад третину паливного ринку столичного регіону, включаючи московські аеропорти.
І справді: постраждали виробничі потужності, які забезпечують до 50 відсотків потреб москви в паливі. У Києві підтвердили удари по нафтопереробних заводах, зазначивши, що російські системи ППО не змогли протистояти атаці.
Тарас Загородній, політолог:
Удари ж по росії продовжуються. І ось ці перемови на Саудівській Аравії теж стали таким собі ударом по москві - демонстративним.
У Міністерстві оборони Великої Британії зазначили: державні ЗМІ в росії майже не повідомляли про українську атаку дронами. А це, своєю чергою, демонструє занепокоєння російського керівництва щодо будь-якої потенційної негативної реакції з боку цивільного населення країни.
Міністерство оборони Великої Британії:
путін і російське вище керівництво майже, напевне, вважають, що здатність України як атакувати, так і спричиняти дезорганізацію серед росіян завдає їм суттєвих незручностей. Це також підриває наратив російського керівництва про конфлікт як про локальну операцію, а не війну.
На думку аналітиків британської розвідки, такі удари вглиб країни-агресорки можуть стати викликом для кремля не лише в контексті збитків для російської економіки. Адже, крім цього, подібні атаки можуть викликати сумніви в тамтешнього населення, чи здатне керівництво країни захистити своїх громадян.