Багато бійців з 24 бригади, майже всі зазнали тортур: стали відомі деталі повернення захисників з полону [ Редагувати ]

Напередодні відбувся черговий обмін військовополоненими - 197 наших захисників визволені з полону. 22 з них перебувають у тяжкому стані через поранення. Додому та до своїх побратимів повертаються воїни ЗСУ (таких 149 та 4 з ТрО), ВМС (11), Нацгвардійці (8, у тому числі троє з "Азова"), троє прикордонників.
Військовослужбовці обороняли місто Маріуполь - 31 (у т.ч. оборонці "Азовсталі" - 18), Донеччину - 74, Луганщину - 39, Харківську область - 8, Херсонщину - 5, по двоє - Миколаївщину, Запорізьку, Сумську області, брали участь у бойових діях на Курщині.
Серед врятованих з російської неволі цього разу 166 рядових та сержантів та дев'ятеро офіцерів.
Про це в ефірі телемарафону керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
"З боку російської федерації наші люди утримуються у дуже віддалених місцях, це понад 185 місць утримання на дуже великій території. І зібрати всіх тих, хто йде на обмін, дуже важко навіть логістично...
Повернули цього разу дуже багато військовослужбовців з 24-ї бригади... Повернули тих, хто боронив різні напрямки, а також ті, хто брав участь в операції на Курщині. Це майже весь спектр Збройних сил - і ЗСУ і Тероборона. Усі наші хлопці перебували тривалий час у неволі... Наші хлопці досить погано харчувалися, це по них видно...
Понад 95% наших людей, які повертаються, і цивільних, і військовослужбовців, зазнали негуманного ставлення, зазнали тортур. Російська федерація не допускає представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримання полонених, це велика проблема...
Щодо 22 тяжко поранених. З Нового року це вже друге таке взаємне повернення... У січні повернулося 25 наших людей, і зараз ми змогли 22-х.
Зараз у нас в полоні здебільшого перебувають ті, хто у росії перебував в ув'язненні. Здебільшого це бійці батальйонів "Шторм", "Шторм-Z" - колишні ув'язнені", - розповів Петро Яценко.