На Хмельниччині застосовують терапію з котами для реабілітації військових [ Редагувати ]
Терапію з тваринами застосовують на Хмельниччині для відновлення наших військових після поранень. З психоемоційною реабілітацією захисників допомагають, зокрема, коти. Як саме - подивіться.
Військовослужбовці, які проходять лікування та реабілітацію у Хмельницькому медзакладі МВС, завітали на гостини до котів. Вісім пухнастиків із задоволенням смакують частування, а натомість "лікують" муркотінням.
Володимир, військовослужбовець ЗСУ:
Успокоїти свої нерви, стреси ці всі. Бо вже одне на друге наложилося. Тут спокійніше.
У Володимира вдома живе кіт на кличку "Пум", та на відміну від цих тварин, каже військовик, його домашній улюбленець має непростий характер.
Володимир, військовослужбовець ЗСУ:
Такий він вреднюга. Ні, но він прикольний... Він змалу у нас виріс. Но вреднічає.
Лікування за допомогою контакту з котами - фелінотерапія - один із методів народної медицини. Проте, як твердять психологи, людям, що переживають стрес і мають депресію, таке спілкування справді допомагає.
Валентина Адамів, психолог сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області:
Кожна людина є індивідуальністю, і фелінотерапія не може замінити звичайних ліків. Але може бути ефективним засобом для ефективного лікування.
Цей котопростір створила Вероніка разом з іншими волонтерками. Раніше усі 8 тварин були безпритульними. Їх вилікували, зробили необхідні прививки та соціалізували.
Вероніка Гоїк, власниця закладу Mamacat:
"Смейкс", це біленька з руденькою мордочкою "Сірі", ось "Сірі" вже їсть корм. Сама собі обслуговує. І "Візлі" не називала. Це в нас, як в Гарі Поттері, руденький "Візлі".
На релакс до простору поранені захисники приходять із задоволенням. Кажуть, було б чудово, якби у звичайних медзакладах теж були обладнані такі котокімнати.
Богдан, військовослужбовець ЗСУ:
У поліклініці МВС. Одночасно і допоможемо братам нашим меншим, і будемо лікуватися від всіх цих стресових ситуацій, ПТСР і інших психічних проблем разом з нашими друзями - котиками.
До реабілітації ветеранів нині все частіше залучають тварин. Іпо-, каніс- та фелінотерапія навіть після кількох сеансів уже дають позитивні результати, запевняють психологи.